Jak se zbavit strachu z řízení

 

Řidičský průkaz máte již několik měsíců uložený na dně šuplíku, auto vám netečně stojí zaparkované před domem a vy stále ne a ne usednout za volant. Patříte-li k lidem, pro které je řízení doslova noční můrou, pak si troufneme tvrdit, že si často pohráváte s otázkou, jak se zavit strachu z řízení, který dokonale ovládá váš život. Co dělat, aby pro vás řízení automobilu nepředstavovalo nepřekonatelný úkol? Jak se zbavit nepříjemných pocitů v podobě čela oroseného studeným potem, rozklepaných kolenou, sevřeného žaludku a nekontrolovatelného tepu? V dnešním článku se vám pokusíme poradit, jak se zbavit strachu z řízení, kterým trpí daleko více lidí, než si možná myslíte!

Jak se zbavit strachu z řízení – a jde to vůbec?!

Možná si říkáte, že se vám v žádném případě nemůže podařit překonat strach z řízení, který ve vás vyvolalo buď vaše podvědomí, nebo špatný zážitek. Ať už jsou vaše důvody k obavám jakékoli, my víme, jak se zbavit strachu z řízení – a v následujících řádcích vám prozradíme, jak na to!

Tip první: Zamyslete se nad svým strachem

Hned na začátku je dobré zamyslet se nad tím, proč se vlastně bojíte sednout si za volant. Zažili jste špatnou zkušenost? Měli jste nehodu, která ve vás strach odstartovala? Nebo je otázka vaší fobie čistě následkem vašeho podvědomí? Možná když se vám podaří přijít na kloub příčině, budete se moci daleko snadněji poprat s jejími následky. Jestli přemýšlíte, jak se zbavit strachu z řízení, pak začněte právě tady!

Tip druhý: Cvičení dělá mistra

Váš strach je jen ve vaší hlavě. Pokud přemýšlíte, jak se zbavit strachu z řízení, pak se své fobii postavte čelem. Není nic jednoduššího, nežli čelit obavám. Bojíte s řídit? Pak sedněte do auta a jeďte! Klidně se ulicemi prohánějte rychlostí 20/km/h, důležité je, že vůbec v autě pojedete, budete v ruce držet volat a nohama šlapat do pedálů. První jízda možná bude horor, ale druhá už bude o něco jistější a při té desáté si ani nevzpomenete, že jste se ještě nedávno řízení tolik báli!

Tip třetí: Promluvte si s odborníkem

Možná byste se divili, co dokáže obyčejná debata s odborníkem, který ví, jakým směrem váš rozhovor vést. Zajít si k psychologovi a hledat pomoc právě u něj rozhodně není žádná ostuda! Vždyť právě od toho tady ti lidi přece jsou, kvůli tomu si dělají školy! Možná se vám nepodaří strach z řízení odbourat po jednom sezení, i tak to ale nevzdávejte.