Tiskové zprávy

Šaty dělají člověka

V titulku zmíněná slova se tradují odedávna a stejně jako platila kdysi, platí dodnes. Protože jsou pravdivá a pravdu není snadné vykořenit, ať už je situace ve společnosti jakákoliv. Zejména pak pravdu, jež není proti ničemu a nikomu tak nevadí.

Prostě šaty dělají člověka a na tom se sotva někdy něco změní. A to navzdory tomu, že někdy honosný háv může ukrývat i duši, jež tohoto hodna není.

A tak jsou lidé, kteří se odívají jen do nejmodernější módy bez ohledu na její funkčnost a slušivost, jsou tu elegáni i jejich pravý opak, který zná snad jenom tepláky, a pak početná komunita preferující některou ze zlatých středních cest.

A když pak jeden chodí do práce, nejednou je jeho povinností či minimálně profesní ctí nosit uniformu nebo „uniformu“. To aby každý věděl, s kým má tu čest.

Mezi posledně zmíněné nelze nezařadit zdravotnický personál. Ten má sice leckdy rozmanitý, přesto však vesměs jednoznačně identifikovatelný úbor. Oděv, kterým se liší od „obyčejných smrtelníků“, ač i doktoři jsou jenom lidi.

Svou „uniformu“ prý mají zdravotníci už od devatenáctého století. Věřím tomu, protože nezbývá než věřit, protože sám jsem v té době ještě nebyl na světě a neviděl to na vlastní oči. Už tehdy mívali údajně své opravdové zdravotnické oděvy. Ale podobně jiným oblastem života by tito hodně záviděli, kdyby viděli, co si oblékají díky oděvnímu průmyslu jejich potomci a naši současníci. Protože dnešní zdravotnické oděvy splňují přísné hygienické standardy při zachování vysokého komfortu nošení a velmi pěkného vzhledu, jsou zhotovovány z technicky vyspělých tkanin, u kterých je kromě zmíněné zdravotní nezávadnosti zajištěna odolnost, barevná stálost a vysoké pohodlí.

Tyto oděvy zná asi většina z nás. Avšak zřejmě jen málokdo tuší, že výrobce takovýchto oděvů www.pp-servis.eu vyrábí zmíněné oděvy v chráněné dílně a díky tomu nalézá uplatnění nejeden z našinců se změněnou pracovní schopností. Neboť takovýchto je ve firmě hned více než osmdesát procent ze všech zaměstnanců. Což je dobré nejen pro tyto lidi samotné, nýbrž i pro nejednu firmu s více než pětadvaceti zaměstnanci, jíž je koupí zdejšího sortimentu umožněno náhradní plnění na veškeré zakoupené zboží. Což může příjemně ulevit nejrůznějším zdravotnickým zařízením, ale i lázním, wellnessům a třeba i potravinářským provozům při pořízení pracovního ošacení pro zaměstnance.

A netřeba se obávat. Nejsou tu k mání jen fádní bílé pláště a neméně bílé galoše. Je tu přehršel variant, střihů a barevných provedení, jež lze navíc doplnit libovolným potiskem nebo výšivkou. Klasické lékařské pláště, tradiční dlouhé kalhoty, ale i elegantní sukně, tříčtvrteční i krátké kalhoty, košile, trička a haleny, vesty a mikiny. Prostě každému lze vyhovět.

A šaty dělají člověka. A kdo by se chtěl promenovat po svém pracovišti v oděvu, jehož by se pacienti či klienti od prvního okamžiku obávali, hleděli na něj s nedůvěrou, že? Ze zdravotnického a podobného personálu dozajista nikdo.

Previous ArticleNext Article