Móda & Krása

Roztomilé oblečky nejen pro děti – rozhovor

Možná stále marně hledáte originální dáreček pro své ratolesti. Mám pro vás malý tip – internetový obchůdek www.zuziii.cz, kde si můžete vybrat ze široké nabídky výšivek nebo zadat i svou vlastní. Za tímto jednoduchým, avšak originálním nápadem stojí paní Zuzka Gondeková, která svůj veškerý čas dělí mezi svou malou dcerku Adélku a vyšívání na zakázku.

Ve svém obchůdku nabízíte krásné věci nejen pro ty nejmenší zákazníky. Kdy jste se jej rozhodla založit? A jaké byly začátky?

Obchůdek jsem se rozhodla založit v květnu tohoto roku. Nejprve jsme dělali jen pár motivů nažehlovačkami, ale v červenci jsem se nechala „ukecat“ svým mužem a koupila malý vyšívací stroj. Od té doby stále vymýšlíme nové výšivky a snažíme se vyhovět přání každého zákazníka.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Chtěla byste např. dále rozšiřovat sortiment?

Rozšíření sortimentu určitě plánuji, zrovna dnes jsem celé odpoledne nahrávala dospělácké španělské deky 🙂 Ale hlavně bych ráda postupně rozšiřovala nabídku výšivek, aby to nebyla nuda a bylo z čeho vybírat. Také se mi osvědčily soutěže o ceny, které vymýšlím pro návštěvníky mých stráneček – v tom budu určitě pokračovat.

Dříve jste studovala na VŠ. Jakému oboru jste se věnovala? A nebylo náročné skloubit dohromady studium, péči o dcerku a podnikání?

Věnovala jsem se oboru ochrana životního prostředí na FŽP v Ústí nad Labem. Měla jsem rok pauzu kvůli rizikovému těhotenství, ale to jen proto, že jsem neměla chuť psát bakalářku ve strachu o miminko. Státnice jsem si dodělala letos v červnu. To se ještě dalo docela dobře skloubit s podnikáním i péčí o Adélku.
Od září jsem nastoupila na navazující studium v oboru odpadové hospodářství, ale uvědomila jsem si, že Adélka potřebuje maximum pozornosti a škola mi bere moc času. Proto jsem se rozhodla studium ukončit a věnovat se naplno jen jí a obchůdku. Chci si mateřství užívat a trávit s dcerou všechen čas. Výšivky připravuji, když spinká. A zapínat stroj, když svítí zelený čudlík, ji moc baví, takže skloubit se to dá krásně.

Chtěla byste se po mateřské dovolené výhradně zabývat vyšíváním a podnikáním v této oblasti?

To je těžká otázka. V současné době plánujeme druhé miminko, takže konec mateřské je ještě asi daleko. Co bude pak, je ve hvězdách.. Zatím budu vyšívat.

Podílíte se na vyšívání sama, nebo vám někdo pomáhá? A co říká Váš manžel na tento koníček? 🙂

Někdy vyšívá i můj muž 🙂 On to vlastně vymyslel, takže je jen rád, že jsem na to přistoupila.

Na oblečky vyšíváte někdy velice vtipné texty. Kam na ně chodíte?

Na začátku všeho mě kamarádka nasměrovala na jeden zahraniční web, kde mají podobné texty formou nažehlovaček, což na českém trhu chybělo. Tam jsem se inspirovala, některé jsem vymyslela sama, některé manžel, kamarádi. Mnoho nápadů také pochází od mých miloučkých zákazníků nebo účastníků soutěží. Nedávno jsem dělala soutěž na texty pro těhu-trička a sešla se mi jich velká hromada, ještě nemám ani všechny zpracované v nabídce.

Výšivky nakupujete také přes americké e-shopy. Jak hodnotíte nabídku výšivek na českém trhu?

Absolutně chybí anebo jsem na ně ještě nenarazila.

Chystáte také nějakou speciální vánoční nabídku?

Chystáme se nakoupit několik veselých vánočních postaviček, ale až v době adventu. Rozčiluje mě vánoční výzdoba, která je všude vidět už někdy od konce září, to pak už člověk nemá v prosinci na Vánoce ani náladu.. Snažím se tomu vyhýbat.

O jaký druh výšivek je největší zájem?

Největší zájem je aktuálně o výšivku "Miluju tatínka" a dlouhodobě vedou výšivky typu "Jsem mámin novej chlap", "Jsem tátova nová slečna", "Jsem velká ségra" atd. A samozřejmě jména. Hodně se líbí i novinka "Super babička". A konečně mi chodí i dost výšivek na přání; mám radost, když vidím, že mají lidé fantazii.


Děkuji Vám za rozhovor a přeji mnoho štěstí do budoucna.

Previous ArticleNext Article