Řešíte už Silvestr a zimní prázdniny? Jeďte na Slovensko!

Překvapí vás malebnými horami, dlouhými sjezdovkami, moderními lanovkami, termálními koupališti a vibrujícími městy.

Se Slováky máme výborné vztahy, především díky naší společné minulosti a podobnému jazyku. Řada mladých Čechů však ještě u našich nejbližších sousedů ani nebyla. Přitom je to skvělá destinace, nejen na letní, ale i zimní dovolenou. Slovensko je malebnou zemí s obrovským přírodním bohatstvím, a pokud letos ještě nevíte, kam se vydat na Silvestra nebo na zimní prázdniny, pak jeďte právě tam.

Slovenské hory vás nadchnou

Češi rádi jezdí na lyže na české hory a do Rakouska. Přitom Slovensko je také blízko a nabízí řadu kvalitních středisek, a to nejen v Nízkých a Vysokých Tatrách. Najdete tu moderní lanovky a dlouhé a široké sjezdovky, které se podobají těm v Rakousku. Pokud vás lyžování v Česku už nudí kvůli malým kopcům a Rakousko je pro vás moc drahé, lyžařský pobyt na Slovensku je pro vás tou pravou volbou. Mezi další kvalitní střediska patří například Vrátná dolina, Veľká Rača nebo Malinô Brdo. Na Slovensko můžete jet na vlastní pěst. Ubytování si snadno seženete přes online ubytovací portály, ať už toužíte po chatě, chalupě, apartmánu, penzionu či hotelu.

Bratislava vás překvapí svou pohostiností

Pokud nemáte moc dovolené a chcete jenom vyjet na pár dní někam na Silvestra do nějakého evropského města, zkuste Bratislavu. Slovenská metropole v sobě skrývá výhody malého i velkého města. Snadno najdete ubytování v centru nebo v jeho blízkosti a MHD tak nebudte téměř potřebovat. Zachovalé Staré město je sice menších rozměrů, ale překvapí vás spoustou kvalitních a různorodých podniků, které nejsou určené jen pro turisty. Bratislava zkrátka žije a Silvestr zde můžete oslavit v některém ze známých podniků nebo se jen tak procházet venku, nasávat atmosféru a popíjet svařák.

Termální prameny vás probudí k životu

Slovensko je zemí bohatou na vodní zdroje. Termální koupaliště nebo aquaparky s termální vodou tady tak nejsou žádnou raritou a Slováci je rádi a často navštěvují. Termální voda poskytne skvělý relax například po dni stráveném na sjezdovkách. Pokud ale neradi lyžujete a chcete si jen během Vánoc a Silvestra užít trochu tepla, i když venku mrzne, určitě vám udělá radost nějaký slovenský hotel s bazény s termální vodou. Pokud zvolíte wellness hotel, můžete si zajít i na nějaké relaxační a zkrášlující procedury a užít si atraktivní animační program. Termální prameny se nacházejí, jak na horách, tak v nížinách, například i v blízkosti Bratislavy.