Dospělí lidé

Rád bych bicepsy jako Daniel Craig, prosím…

V dnešní době to nejsou už jen ženy, které by chtěly mít perfektní tělo. Počet mužů podstupujících plastickou chirurgii se v posledních dvou letech více než ztrojnásobil. Mezi nejžádanější zákroky patří plastika nosu, operace víček a liposukce.

 

Perfektní nos, svalnaté paže a úzké boky. Každý chce vypadat co nejlépe. A nyní to už nejsou pouze ženy, kdo platí desítky tisíc korun za malou úpravu těla. Připojili se k nim i muži. Můj manžel je toho příkladem. On sám si nikdy nemyslel, že by někdy jakýkoli zákrok podstoupil. Ale nyní, v 21. století, kdy se drobné chirurgické zákroky začínají považovat spíše za kosmetickou úpravu, se rozhodl pro operaci víček.

{snippet ad1}Každý má na svém těle něco, co se mu nelíbí, a proto touží po vylepšení – a stále více mužů zjišťuje, že to není žádný problém ani něco, co podstupují pouze ženy a celebrity.

Dalším důvodem pro nárůst tohoto trendu je konkurence ve světě businessu, kde muži touží více a více po dokonalosti. Stále častěji se setkáváme se situacemi, kde starší kolega v práci je nahrazen tím mladším, průbojnějším a lépe vypadajícím. Toto samo o sobě někdy stačí k tomu, abychom toužili vypadat mladší – a to za každou cenu.

Plastická chirurgie může pro muže udělat ledacos, od vytvoření perfektních svalů na břiše, vypracované bicepsy až po pevné pozadí. Plastická chirurgie se stává nyní přitažlivou nejen pro muže ze západu, kteří jsou známí svým přístupem k životu, kde je vše řešeno rychle a bez zbytečné námahy.

Má to ale i své zápory – vysoké výdaje a neopomenutelná zdravotní rizika, která plastickou chirurgii provází. Někdy se bohužel muži domnívají, že je pro ně plastická operace tím jediným řešením, namísto řešení problému, který vyžaduje spíše pomoc psychologa. Je známo mnoho případů, kdy se muž mylně domnívá, že mu plastická operace pomůže zvýšit sebevědomí nebo dokonce vyřešit problémy ve vztahu. Muži, stejně jako ženy, by měli pečlivě zvážit, co od plastického zákroku očekávají ještě předtím než učiní takto závažné rozhodnutí.

Plastická chirurgie na mužích provádí mnoho zákroků podobně jako na ženách, zde je však rozdíl ve stavbě těla a v jiných technických odlišnostech mezi pohlavími. Obecně platí, že muži mají tlustší pokožku a jsou více ochlupení než ženy. To v praxi znamená, že bude použita mírně odlišná technika na muži, protože má větší přítok krve. Během operace je tedy větší riziko zvýšené krvácivosti a delšího pooperačního hojení.

Jsou zde ale i problémy, se kterými může plastická chirurgie opravdu pomoci. Například v případě gynekomastie (nadměrný růst prsou u muže), transplantace vlasů a plastická operace penisu, kdy je implantovaná pomůcka napomáhající erekci.

Muži po celém světě mění svůj přístup k plastické chirurgii a nyní chtějí vypadat mladě a plni energie v jakémkoli věku.

Previous ArticleNext Article