Při výběru televize se držte těchto důležitých parametrů

Někdo ji doma nemá, ale převládají ti, kteří ano. Pro které je nedílnou součástí jejich domácnosti. O čem konkrétně je řeč? Je to televize. Pokud stávající dosluhuje nebo nevyhovuje, je na místě dívat se po nové. Jak vybrat televizi? Těchto parametrů si všímejte. Tím prvním by měl být standard DVB-T2, který už je několik let u nových modelů jasná samozřejmost.

Velikost

Ta se odvíjí jak od náročnosti vás, tedy diváků, tak se odvíjí také od toho, z jaké vzdálenosti se na ni budete dívat. Příliš velká televize ve velké blízkosti gauče je problém, jelikož okem nezvládnete sledovat celý obraz. U příliš malých modelů je zase riziko, že neuvidíte jednotlivé detaily, protože jednoduše budou až příliš malé.

Obrazové vlastnosti

I toto je třeba při výběru televize sledovat. V podstatě musíme říci, že jde o tři hlavní věci. My se zaměříme na jejich výčet a na to, co je dnes ideální. Konkrétně se jedná o toto:

  • Rozlišení – ideální je 4K
  • 3D obraz – zatím není nezbytností
  • Technologie – dominují LED panely

Smart funkce

Ty jsou dnes považovány za naprostý standard. Základní Smart televize umožní připojení k internetu, stejně jako nabídnou řadu základních aplikací, které lze využívat. U těch pokročilejších lze najít třeba operační sytém Android, který už přináší mnohem pokročilejší možnosti využití. Třeba s ohledem na nabídku aplikací a možnost jejich instalací.

Značka

Určitě hraje roli, ale ne takovou, jak si mnoho lidí myslí. U prestižních je sice určitá záruka kvalita a vlastností, ale zároveň je třeba říci, že ta jde ruku v ruce s vyšší cenou. Proto se lze vydat cestou méně známých značek, kde lze TV podobných parametrů pořídit často levněji. U různých značek je dobré zohlednit i možnou poruchovost, dostupnost servisů nebo doprovodné služby a možnosti, které můžete jako majitel konkrétního modelu využívat.