Cestování

Před dovolenou

Pan Radana se konečně dostal k tomu, aby vyrazil na zaslouženou dovolenou. Konečně měl trochu času i nějaké ty peníze a tak mu už nic nestálo v cestě. A nezbývalo tudíž nic jiného, než si vybrat a koupit ideální zájezd a sbalit si věci.

Pořízení zájezdu byla hračka, jenže… Tím byla pohoda u konce. Protože balení se ukázalo být až překvapivě složitým oříškem.

Rozhodl se, co si s sebou vezme, a vše, bez čeho se podle jeho vlastního názoru nedalo obejít, nahromadil na postel. Doslova nahromadil, protože toho byla docela obstojná hromada.

Tak, a teď: plavky si vezme do jedné ruky, náhradní kalhoty do druhé ruky, náhradní košile do třetí ruky,… Ouvej! Scházela mu třetí končetina na košile a pak ještě celá řada dalších rukou na to, co dosud leželo na loži.

Zkoušel své věci různě kombinovat, skládat, ale nikdy se mu vše do rukou pobrat nepodařilo.

I svázal vše provázkem do dvou relativně úhledných balíků, na něž by mu ruce stačily. Jenže než s těmito sešel po schodech do přízemí, měl dlaně od provazu pěkně nepěkně rozedřené. Tudy tedy cesta nevedla. Nezbývalo, než se smířit s tím, že buď si koupí pořádné zavazadlo, nebo zkrátka nikam neodjede. Protože aby jel na druhý konec světa jen se zubním kartáčkem a kreditkou, na to přece jenom neměl.

A tak se inspiroval na www.e-batoh.cz. Jenže co si koupit? Kufr, do kterého se vše pohodlně vejde, ovšem se kterým se možná dost pronese? Cestovní tašky, jež jsou lépe skladovatelné než kufry? Nebo dokonce cestovní tašku na kolečkách, s níž bude vypadat jako Asiati v Českém Krumlově a nebude se s touto muset nosit snad ani metr? Nebo snad něco z kategorie krosny, což jsou produkty, které se na zádech nosí snad nejpohodlněji?

Dlouho váhal, přemítal, plánoval. Ale nakonec si vybral. Neprozradím vám, jaký typ zavazadla nakonec zvolil, ale mohu potvrdit, že si vybral dobře.

A dodnes tak vzpomíná na onu pohodovou dovolenou s láskou.

 

 

Previous ArticleNext Article