Jak přečkat premenstruační syndrom?

Premenstruační syndrom zná asi každá žena, protože menstruace nedílně patří do našich životů. Zhruba od 13 let až někdy do padesáti se nás týká pravidelný menstruační cyklus, který se ozývá každých 28 dní a u někoho setrvá týden, u jiného třeba jen tři dny a u dalšího naopak dní deset. Je to různé, stejně jako se liší menstruace, liší se u každé z nás i premenstruační syndrom, který tak logicky každá prožíváme úplně jinak.

Někdo se směje, někdo trpí

Ženské tělo je neuvěřitelně složité, ale na druhou stranu i tak úžasně stvořené. Zkusili jste se nad tím někdy zamyslet? Kolik procesů naše tělo dokáže? A jedním z nich je i pravidelná menstruace, kterou většina z nás považuje na nepříjemnou součást života. Co se týče menstruace a premenstruačního syndromu, určitě nám dáte za pravdu, že to každá vnímáme jinak. Zatímco jedna žena už několik dní před příchodem měsíčků trpí bolestmi, jiná prakticky vůbec neví, že se něco chystá a dozvídá se to až z červené šmouhy na spodním prádle. Je to nefér, ale bohužel je to tak.

Jak přečkat premenstruační syndrom?

Premenstruační syndrom je směsice psychických i fyzických procesů a pocitů, které zažíváme od konce ovulace do začátku menstruace. Ženy v tomto období bývají hodně podrážděné, protivné, nadmíru plačtivé a citlivé, nemluvě o tom, že pociťují i tělesné změny, jako třeba citlivost prsou, bolest v podbřišku nebo tlak. Jestliže i vy patříte k ženám, na kterých se tento syndrom podepisuje a je to na vás znát, pak pro vás máme pár tipů, jak to zvládnout.

  • Odpočívejte, máte na to nárok

    Bolí vás břicho? Cítíte nepříjemné křeče? Nebo je vám slabo? V tom případě odpočívejte a povinnosti, které máte udělat, nechte až na jindy. Však ony neutečou a vy teď máte právo na to zachumlat se do peřin a předstírat, že neexistujete.

  • Hýbejte se, pomáhá to proti bolestem

    Mnoho žen pociťuje bolesti ještě před tím, než v jejich těle vůbec propukne menstruace. Někdo má menší bolesti, jiný zase větší. Víte, co na ně zabírá? Pohyb! Jděte na procházku, pokud se na to cítíte, můžete si i zacvičit nebo se pusťte do předvánočního úklidu, však už je na něj správný čas.

  • Dejte si sladké, je to všelék

    Hodně lidí věří, že sladké je jakýsi všelék na nejrůznější bolístky a neduhy. Proč by tedy něco sladkého nemělo pomoci i na premenstruační syndrom? Navíc nikomu neublíží, když si jednou do měsíce dopřeje něco na zub, co říkáte?