Sport

Pražské aquaparky a bazény

Právě začínají prázdniny a vy nevíte, jak své ratolesti nebo sami sebe v parných letních dnech zabavit? Žijete v Praze a litujete, že nebydlíte někde u vody, kde byste si mohli pořádně zaskotačit? Nechcete cestovat autem? Právě pro vás jsme připravili pár tipů, kam se můžete se svými dětmi (nebo i bez nich) v teplých dnech vypravit a kde si můžete protáhnout kosti pro změnu ve vodě.

Aquadream
Aquadream se nachází na Praze 5 na Barrandově. K dispozici vám je zde jak část vnitřní, tak samozřejmě i venkovní. Areál se může pochlubit pětadvacetimetrovým bazénem, vířivkami, několika tobogány, brouzdališti pro děti i divokou řekou. Ve vyšších patrech se pak nachází fitness a sauna.

Ve venkovní části naleznete prostor na opalování, kuželky, pétanque i plážový volejbal. Součástí je venkovní bazén a dětské brouzdaliště. Jak ve vnitřní, tak i ve vnější části je dostupné rychlé občerstvení.
Více na: www.aquadream.cz

Aquapalace
Aquapalace je situován na Praze-východ, v Čestlicích. Pyšní se titulem Největší aquapark v Česku. Vodní svět je rozdělen do tří částí: Palác pokladů, Palác relaxu a Palác dobrodružství.

Palác pokladů
zaujme především vaše děti, které se rády vydají na vrak pirátské lodi. Ty menší pak může zaujmout dětské brouzdaliště se skluzavkou. Chcete-li se cítit jako v moři, vyzkoušejte mořský příboj s umělými vlnami.

Palác dobrodružství
zaujme spíše rodiče a odrostlejší děti, neboť se zde nachází šest tobogánů měřících až sto čtyřicet metrů, tři strmé skluzavky a pro ty nejnáročnější a nejodvážnější i spacebowl, u kterého si nikdy nemůžete být jisti, zda budete padat po hlavě či po nohou. Divokou řekou se pak můžete dostat z vnitřní do venkovní zóny.

Odpočinout si můžete v Paláci relaxu, kde se nachází devatenáct metrů dlouhý bazén. Nechybí ani masážní lavice či vířivka. Pro dobrodruhy je připravena osm metrů hluboká potápěčská jáma, kam se vydáte se zkušenými instruktory. Připravte si ale 990 Kč (jak se praví, každá sranda něco stojí).

Ve venkovní zóně můžete využít vířivé lavice, masážní sprchu, dětské vodní hřiště a při pěkném počasí také venkovní lehátka.

Součástí aquaparku je též Korálový dóm, kde si ve dvou akváriích prohlédnete mořský svět, projdete se po písečné pláži, vykoupete se v dalším bazénu a dáte si koktejl v Korálovém baru.
Více na: www.aquapalace.cz

Aquacentrum Lagoon
Aquacentrum, situované na Praze 9 v Letňanech, je též střediskem mnoha atrakcí a relaxace. Najdete zde krytý plavecký bazén, dětské brouzdaliště i osmdesát šest metrů dlouhý tobogán. Ani zde nechybí rychlé občerstvení.
Více na: www.letnanylagoon.cz

Slavia
Chcete-li se pouze opálit a zaplavat si, plavecký stadion Slavia situovaný na Praze 10 je pro vás vhodným místem. Využít můžete jak krytý, tak i venkovní bazén. Dětský bazén se též nachází uvnitř i venku.

Opalovat se můžete na dlážděném prostoru přímo u bazénu nebo kousek dál na travnaté ploše, kde se dá pohodlně ležet pouze na dekách. V areálu se nachází i dva občerstvovací stánky.
Více na: www.psslavia.cz

Podolí
Podolí, nacházející se na Praze 4, je vybaveno třemi bazény, z nichž dva jsou venkovní, s dětským brouzdalištěm a venkovním tobogánem. V rámci relaxačních služeb můžete navštívit saunu, páru, solárium nebo rehabilitaci. K dispozici je i rychlé občerstvení.
Více na: www.pspodoli.cz

Radlice
Pro nenáročné děti, rodiče a milovníky vody se na Praze 5 v Radlicích nachází jeden krytý a jeden malý venkovní bazén. V rámci vstupu můžete navštívit i saunu a odpočívárnu. Žádné tobogány, skluzavky či brouzdaliště zde nehledejte.
Více na: www.wellnessradlice.cz/bazen-a-hala.html

Previous ArticleNext Article