Pozor na vodu. V interiéru může nadělat problémy

Voda sice je životodárnou tekutinou, bez které se neobejdeme. Pokud se ale objeví na těch nesprávných místech, může způsobit celou řadu problémů. Proto je dobré znát pojem hydroizolace a vědět, co všechno obnáší. Jak už napovídá samotný název, jedná se právě o izolaci proti případnému průniku vody. Kde všude by měla být samozřejmostí a proč? Na to se společně podíváme.

Izolovat je třeba i základy domu

Pokud máte sen o bydlení v rodinném domě, je třeba myslet na to, že se do něho voda mlže dostat zespoda. Tedy přímo ze země, kde se může nacházet spodní voda. Základem by proto měla být kvalitní hydroizolace, která zajistí to, že voda nebude do stavby žádným způsobem pronikat. Jedině tak lze eliminovat problémy, které s tím jsou spojené. Mezi ty hlavní určitě patří:

  • Vznik plísní na stěnách
  • Narušení statiky
  • Velká vlhkost interiéru

Izolovat lze nejenom nové stavby, které budou teprve budovány. Jsou i postupy, díky kterým je možné zlepšit izolaci u stávajících staveb. Odborník stav posoudí a navrhne ideální řešení.

Myslete i na své interiéry

Tato forma izolace je samozřejmě důležitá také v interiérech. A kde konkrétně? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to hydroizolace koupelny, bez které se žádný dům ani byt neobejde. Právě zde dochází ke zvýšenému výskytu vody a díky izolace je možné zamezit tomu, aby se dostávala tam kam nemá. Tedy aby zatékala do základů stavby, nebo dokonce k sousedům. V obou případech by mohla udělat mnoho neplechy.

Důležité je soustředit se také na střechu

Jenom díky ní můžete svůj interiér udržet v suchu. I střecha by však měla být v první řadě kvalitní a měla by být spojena se špičkovou izolací. Jenom tak stoprocentně zamezíte tomu, že by se mohlo objevit riziko zatékání vody. Opět může hrozit, že by se voda dostala jak do stavebních součástí, tak do interiéru. A to znamená problémy.