Podzimní Jasná: Máme pro vás tři tipy na skvělá místa, která musíte navštívit

Už jste někdy byla v Nízkých Tatrách? Že ne? Pak je nejvyšší čas všechno napravit a do těchto známých slovenských hor vyrazit. Naším tipem je zimní středisko Jasná, které se vyznačuje především skvělými sjezdovkami. Nyní ale ještě čas zimních radovánek nenastal, jelikož stále chybí sníh. Podzim v jasné je ale také skvělý. Vždyť můžete navštívit některá známá místa a užít si třeba wellness ve stylovém hotelu přímo v srdci Jasné za zvýhodněné ceny. Právě proto vám dáme hned 3 tipy na výlety a nezapomeneme doporučit ani stylové ubytování.

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovské jeskyně jsou doslova proslulé, proto rozhodně stojí za to několik z nich navštívit a pokochat se unikátní přírodní krásou. Výbornou volbou je třeba Demänovská jaskyňa slobody. Ta je z celého zmiňovaného jeskynního systému úplně nejnavštěvovanější. Okouzlí vás hlavně nádherná sintrová výzdoba a také spousta krasových jezírek. Podzemní tok Demänovky je hodně zajímavý a členitý. Vyrazit můžete hned na několik okruhů. Tradiční je dlouhý 1 150 m a zabere cca 60 minut. Exkluzivní měří 2 150 m a jeho prohlídka trvá 100 minut. Využijete-li k ubytování apartmány na Liptově, dostanete se přímo k jeskyni po sedmikilometrové procházce.

Demänovská ľadová jaskyňa

Je situována přímo v severní části Demänovských jeskyní. Ledovou výplň lze spatřit ve spodních částech jeskyně, a to v takzvaném Kmetově dómu. Stalaktity, stalagmity a ledové sloupy jsou úžasné. Prohlídka trvá minut a délka trasy činí 650 metrů.

Dřevěný kostel Svätý kríž

Tento tradiční dřevěný artikulární evangelický kostel se řadí mezi největší svého charakteru ve střední Evropě. Na stavbu bylo použito výhradně dřevo. Do jeho interiéru se vejde až 6000 lidí.

Zvolte stylové ubytování

A kde se v Nízkých Tatrách ubytovat? Naším tipem je hotel na Chopku Björnsonova chata. Právě tady nabízí stylové ubytování přímo v srdci hor. Užívat si budete moci jak skvělých jídel, tak i hýčkání v moderním wellness centru.