Móda & Krása

Podprsenky pro velká ňadra

Mnoho žen touží po velkém poprsí, jiné zas obdařila příroda příliš. Velká ňadra, kromě krásného pohledu na ně, přináší některá úskalí. Mezi ně patří bolesti zad a jiné zdravotní problémy, ale i samotný nákup vhodné podprsenky.

Najít podprsenku, která bude splňovat naše očekávání, bývá někdy pěkný oříšek. Mnoho žen má problémy se správnou velikostí košíčku v poměru s obvodem, proto není nikdy na škodu požádat o odbornou pomoc přímo v obchodě se spodním prádlem. Na co se tedy při nákupu zaměřit?

Správný střih

Většina podprsenek pro větší ňadra mají svůj specifický tvar. Věřte, že díky správnému střihu získáte potřebnou oporu a zároveň pěkný vzhled vaše dekoltu. Taková podprsenka mívá plnější, ale zároveň jemně vykrojený košíček, bez push-up efektu. Boční díly jsou zpevněné, udržují tak ňadra na správném místě. Další vychytávkou bývá řešení do písmena T, díky němu získáte hezký kulatý tvar. V případě, že zvolíte podprsenku se šikmými švy, zmenšíte opticky prsa až o dvě velikosti.

Dostačující ramínka

Dalším důležitým faktorem při výběru podprsenky jsou vhodná ramínka. Širší ramínka lépe rozloží váhu vašeho poprsí, tím odlehčí páteři. Můžete se setkat s tím, že jsou ramínka podšitá, aby chránila namáhané části ramen.

Nezapomenout na obvod

Obvod podprsenky výrazně napomáhá nést váhu vašich prsou. Kvalitní podprsenky bývají podšité gumičkou, to vám zabrání k nepříjemnému zařezávání. V případě zapínání volte tu se zapínáním na tři háčky. Je dobré si zapamatovat, že obvod po vyprání trochu povolí, kupte si tedy klidně podprsenku o velikost menší.

Previous ArticleNext Article