Podprsenky pro velká ňadra

Mnoho žen touží po velkém poprsí, jiné zas obdařila příroda příliš. Velká ňadra, kromě krásného pohledu na ně, přináší některá úskalí. Mezi ně patří bolesti zad a jiné zdravotní problémy, ale i samotný nákup vhodné podprsenky.

Najít podprsenku, která bude splňovat naše očekávání, bývá někdy pěkný oříšek. Mnoho žen má problémy se správnou velikostí košíčku v poměru s obvodem, proto není nikdy na škodu požádat o odbornou pomoc přímo v obchodě se spodním prádlem. Na co se tedy při nákupu zaměřit?

Správný střih

Většina podprsenek pro větší ňadra mají svůj specifický tvar. Věřte, že díky správnému střihu získáte potřebnou oporu a zároveň pěkný vzhled vaše dekoltu. Taková podprsenka mívá plnější, ale zároveň jemně vykrojený košíček, bez push-up efektu. Boční díly jsou zpevněné, udržují tak ňadra na správném místě. Další vychytávkou bývá řešení do písmena T, díky němu získáte hezký kulatý tvar. V případě, že zvolíte podprsenku se šikmými švy, zmenšíte opticky prsa až o dvě velikosti.

Dostačující ramínka

Dalším důležitým faktorem při výběru podprsenky jsou vhodná ramínka. Širší ramínka lépe rozloží váhu vašeho poprsí, tím odlehčí páteři. Můžete se setkat s tím, že jsou ramínka podšitá, aby chránila namáhané části ramen.

Nezapomenout na obvod

Obvod podprsenky výrazně napomáhá nést váhu vašich prsou. Kvalitní podprsenky bývají podšité gumičkou, to vám zabrání k nepříjemnému zařezávání. V případě zapínání volte tu se zapínáním na tři háčky. Je dobré si zapamatovat, že obvod po vyprání trochu povolí, kupte si tedy klidně podprsenku o velikost menší.