Poděkování

m6.jpgJak je známo těm, komu je to známo, a jak bude vzápětí známo už i vám, máte mě tu zase zpátky. Je tomu už podvanácté, co jsem se vám víceméně nedobrovolně vrátil z Jižní Afriky, prostě proto, že o dovolených tam sice nabývám na hmotnosti, ale v reálném životě bych tam zřejmě umřel hlady.

Nuže, vrátil jsem se, abych se tam snad zase někdy vrátil. Snad za rok, jak si přeji od okamžiku, kdy mne doma přestalo bolet dvaatřicetihodinovou cestou zdevastované rozsezené pozadí.

m1.jpg m7.jpg

A když už tu tak (z právě zmíněného důvodu raději jen velice opatrně) sedím, napadlo mne, že Jižní Afrika není tou jedinou, kdo zaslouží za uplynulé dny převeliký dík. Protože byla krásná jako… jako… prostě jako vždycky. Dík zaslouží v souvislosti s touto i jiní.

A tak nyní děkuji.

Děkuji kupříkladu Renče s Tondou za to, že mi finančně přispěli, a to na onu část letu, kdy jsem ještě neproklínal rozsezené pozadí. Tedy z Prahy až po Středoafrickou republiku.

Týmž děkuji za ponožky z bavlny, v nichž jsem se na oné pouti cítil přímo jako v bavlnce.

Dále děkuji Evče Králové za košili, která na letišti při bezpečnostní kontrole ani nepípla, a také za jinou její košili, která obdobně nepípala cestou zpátky.

m10.jpgm8.jpg

Děkuji Kauflandu, který mne za v jeho plátku zveřejněné vtipy obdařil padesátikorunovými dárkovými poukázkami a vzápětí mne v témže plátku inspiroval ke koupi levných bot, které se během těchto nějakých dvaceti tisíc kilometrů nejen nerozpadly, ale na letištích rovněž ani nepíply.

Děkuji Lufthanse a South African Airways, že se se mnou byly ochotné vláčet takovou dálku.

Děkuji teroristům, že do žádného z mých letadel nedali bombu. Nebo že ji vyrobili tak špatně, že nevybuchla.

Děkuji kalhotám, že jsem se do nich vešel nejen cestou tam, ale i cestou zpátky.

Děkuji infarktu, že mne neskolil, i svému pozadí, že mne v důsledku cesty bolelo ještě na hranici snesitelnosti.

Děkuji Blue Bend B&B, že mě tam letos snesli poté, co mě tam snášeli už i loni.

Děkuji Jižní Africe za to, že je.

m2.jpg m3.jpg

A vám za to, že jste vydrželi číst až sem. Tisíceré díky.

Diskuze je uzavřena.