Pět věcí, které si můžete půjčit a nevěděli jste o tom

Když nám něco doma chybí nebo něco nutně potřebujeme, první, co většinu z nás napadne je si to jednoduše koupit. Přitom se často jedná o věci, které použijeme jednou nebo dvakrát do roka. Některé z nich dokonce jen jednou za pár let. V článku vám představíme pět věcí, které je lepší si půjčit a nejspíš jste ani nevěděli, že to je možné. Půjčení, místo zakoupení těchto věcí vám ale ušetří peníze, starosti a hlavně místo. Po použití je totiž jednoduše vrátíte a nemusíte jim vymýšlet místo v domácnosti, kde je uskladnit.

Hudební nástroje

Chcete se naučit na hudební nástroj, ale nevíte na jaký? Půjčte si ho. Hudební nástroje nejsou zrovna nejlevnější. Chcete-li se tedy naučit na některý hrát, doporučujeme si ho nejprve zapůjčit a zkusit, zda by vás to vůbec bavilo. Stejně tak můžete nástroj zapůjčit pro děti. Když je hra přestane bavit, nástroj jednoduše vrátíte nebo vyměníte za jiný a nemusíte tak utrácet desetitisíce za krátkodobou zábavu.

Nářadí a vše pro kutily

Kůlna je plná nářadí, ale přesto vám nějaké chybí? Vyhlídli jste si nový vertikutátor nebo křovinořez na zahradu či chalupu, ale nechce se vám utrácet tisíce? Není problém. Půjčovna nářadí vyřeší každý kutilský nedostatek. V půjčovně nářadí seženete opravdu všechny druhy běžného i méně běžného nářadí. Od jednoručních vrtaček a vibračních brusek pro větší stroje.

Stavební technika

Ano, je to sice k nevíře, ale i stavební technika se dnes dá zapůjčit. Cokoliv od lešení, přes vysokozdvižné vozíky, profesionální žebříky až po pracovní plošiny zajistí půjčovna plošin. Pracovní plošiny jsou stroje, které se hodí například při rekonstrukci střechy, komína nebo k prořezání stromů na zahradě, výměně oken ve vyšších patrech, apod. Prostě s nimi dosáhnete kamkoliv, kde je zrovna potřeba. Usnadní tak kromě oprav, rekonstrukce třeba i převoz materiálu a nábytku mezi patry. Pracovní plošiny a podobná technika již vyžaduje trochu zkušeností, případně vám v půjčovně plošin se vším rádi poradí.

Výbava na hory i na vodu

Že si můžete půjčit lyže, to asi víte. Stejně tak se ale dnes dají běžně půjčit i pohorky, trekové hole, výbava na kempování nebo na vodu. Pokud se tedy na podobnou akci vypravíte jednou do roka nebo i méně často, nemá nutně cenu pořizovat výbavu pro celou rodinu. Obzvlášť, když si ji můžete půjčit za pár korun.

Projektor i elektrický gril

A vlastně cokoliv, na co si vzpomenete. Dokonce se dá půjčit i běžná elektronika nebo retro fotoaparáty. Projektor jsme vybrali, protože je netradiční, málo používaný a proto se vyplatí ho zapůjčit. A k čemu projektor? Třeba jako překvapení pro drahou polovičku na romantické promítání ve dvou. S přenosným elektrickým grilem budete zase hvězdou každé letní oslavy a to ho ani nemusíte pořizovat za plnou cenu.