Kosmetika

Péče o pleť v noci

Naše pleť nevyžaduje neustálou péči pouze ve dne, ale také v noci. Právě tato část dne, kdy spíme, je nejlepší chvílí pro regeneraci pokožky. Proč tomu tak je? A jak má taková správná péče o pleť v noci vypadat? Na to odpovídala paní Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka kosmetické značky GERnétic, kterou naše věrné čtenářky znají z předchozích rozhovorů.Proč bychom měli o pleť pečovat také v noci?

{snippet ad4}Během nočních hodin naše tělo odpočívá, pokožka je schopna mnohem lépe a účinněji vstřebávat aktivní látky a dokonale je zpracovat a využít. Proto regenerační a reparační přípravky aplikujeme před spánkem. Některé kosmetické přípravky (např. produkty GERnétic) jdou dokonce tak daleko, že se z přípravků během noci uvolňují účinné látky, které prochází přes pokožku do organismu, stimulují jeho činnost a zvyšují  obranyschopnost.

Jaké jsou rozdíly mezi denními a nočními kosmetickými přípravky?

Denní krémy jsou určeny především k ochraně pleti před vnějším prostředím (prach, těžké kovy, vítr, mráz, sluneční záření), většinou jsou lehce vstřebatelné, nezatěžují pokožku mastným filmem. Každý denní krém by měl obsahovat UV filtr a hydratační složku. Přípravky  k večernímu ošetření jsou určeny  k regeneraci pokožky, k obnovení přirozených funkcí pleti, k zabezpečení všech výživných látek, které pokožka potřebuje.

A proč se vlastně říká, že se k regeneraci pokožky používá noční krém, a nikoliv denní?

Krémy určené k večernímu použití mají mastnější základ, do kterého se dá uložit mnohem více aktivních látek. Během noci, kdy je tělo v klidové fázi, se tyto aktivní látky vstřebávají mnohem snadněji než během dne.

Jaký noční krém je vhodný pro suchou pokožku?

Suchý typ pleti je  většinou velmi citlivý, pokožka je minimálně chráněna mastným povrchem. Proto určitě volíme přípravek s hodně mastným základem, který přinese nejen výživné látky, ale zároveň pleť zvláční a zabezpečí její dostatečné promaštění. Doporučuji regenerační krém Synchro řady GERnétic, který je pro tento typ pleti ideální. Dodá jí všechny výživné látky a navíc upravuje funkce pokožky a zvyšuje její obranyschopnost. Již po první aplikaci tohoto přípravku pocítíte změnu

A mohou noční krémy používat i lidé s mastnou pletí?

Na výrazně mastnou pokožku bych doporučila spíše přípravek polomastného charakteru. Mastný krém by tomuto typu neublížil, ale určitě bychom se necítili dobře kvůli přemaštěné pleti, navíc mastný povrch by pokožku zbytečně zatížil.

Jaké noční přípravky byste doporučila pro starší pleť?

S postupujícím věkem se pleť vysušuje, proto je důležité používat krém s mastným základem. Velmi dobrou zkušenost mám s přípravkem Cytobi řady GERnétic. Je to produkt vysoké kvality, který zabezpečí dokonalou výživu pro reparaci pleti, pleť nádherně zvláční a vyhladí. U zralých pletí doporučuji i využívání hydratačních masek nebo specifických sér, případně ampulí, které dodají pokožce další potřebné aktivní látky.

Jakou péči vyžadují oční partie předtím, než půjdeme spát?

Pokožka kolem očí je nejtenčí kůže na našem těle a zároveň nejcitlivější část obličeje. Zde vznikají první vrásky. Večer je velmi důležité tyto partie dokonale odlíčit, zbavit pleť všech líčidel a make-upu. Teprve potom aplikujeme regenerační a výživný krém. V případě, že chceme věnovat této zóně specifickou péči, můžeme využít různých typů masek. Častým problémem očního okolí jsou ranní otoky očí. Doporučuji oční masku GERnétic, která díky specifickým aktivním látkám dokáže otoky odstranit, oživit a vypnout jemnou pleť kolem očí.

Měli bychom noční krém používat stále, nebo je dobré někdy jeho aplikaci vynechat?

Noční krém bychom měli používat pravidelně každý večer. Není důvod, proč jeho aplikaci vynechat.

Co se stane, pokud si někdy zapomeneme před spaním odstranit make-up?

Při nedostatečném odlíčení pokožka celou noc dost strádá. Póry jsou ucpané, pleť nemůže dýchat, nemůže regenerovat a odpočinout si. Většinou je to ráno dost viditelné. U citlivých pletí může dojít i k podráždění, k výsevu různých pupínků nebo lišeje. Vyzkoušejte na večerní čištění pleti čistící mléko Glyco GERnétic. Jeho aplikace je natolik příjemná, že večer nebudete na odlíčení zapomínat.

Jak lze pomoci pokožce, která je nezdravá v důsledku neodličování se?

Pleti je třeba věnovat zvýšenou péči. Samozřejmě prvním krokem k nápravě by mělo být pravidelné a dokonalé odličování, používání denního a nočního krému. V případě nežádoucích projevů je nutná aplikace  specifických přípravků. Doporučovala bych návštěvu kosmetičky, která provede diagnostiku pleti a doporučí odpovídající péči.

Odkdy je vhodné aplikovat noční krémy?

Podle klinických výzkumů začíná naše pokožka stárnout již mezi 25.- 30. rokem. Již v této době můžeme objevit na pleti jemné vrásky. U sušších, citlivějších pletí najdeme vrásek více než u pokožky mastnější, která je celkově odolnější. Noční krémy v tomto věku bych doporučila především u sušších pletí. Tyto krémy nemusí obsahovat ještě příliš aktivních látek, ale přece jen je třeba dodat do pleti  látky, které zamezí jejímu předčasnému stárnutí. U mastnějších typů pleti vystačíme do 30 roků s hydratačním krémem na den i noc. Chtěla bych upozornit na to, že toto je obecná charakteristika. Na stavu pokožky se odráží stravování, pitný režim, slunění atd., a proto bych doporučila návštěvu kosmetičky, která pleť posoudí.

Mohou noční krém používat i děti? Nebo je to u nich zbytečné?

 
Aplikace nočních krémů v pravém slova smyslu je u dětí zcela zbytečná. Samozřejmě je třeba děti večer po koupeli namazat zvláčňujícím krémem či mlékem, které zabezpečí ochranu pokožky. Dětská pokožka ještě sama velmi dobře regeneruje, proto není nutné ji zatěžovat příliš aktivními produkty.

Děkuji Vám za rozhovor a těším se na další setkání.

Previous ArticleNext Article