Tiskové zprávy

PARKER Black&White ples sedm dní poté

Minulou v sobotu se v Sadské konal jediný ples sezóny, a to pořádaný našimi maličkostmi, tedy lidmi, co věří, že ŽIVOT JE HRA. Nechceme a nebudeme popisovat události noci z 29. na 30.března. Přiznejme si to. Pracujete-li zcela dobrovolně skoro tři roky v neziskové oblasti, kdy připravujete dokola akce, které prostě mají lidem něco dát, jejich hodnocení bývá vesměs podobné a proto taky nějak plytké.

 

Navíc kdo na plese mohl a chtěl být, byl tam a vše, co o něm můžeme napsat, viděl na vlastní oči. Ten, kdo se plesu zúčastnit nemohl nebo nechtěl, měl dostatečný přísun informací o tom, co se tam bude dít. A že se dělo.

 

Já dnes chci zmínit především to, co nám ples skutečně přinesl. Zmínit podstatu toho, co se vnějšímu pozorovateli mohlo jevit jen jako akce pro pobavení. Pro nás byl PARKER Black&White ples prostě nádherný, dokonalý. Tolik usměvavých a nadmíru spokojených lidí, včetně nás pořadatelů, jsem na jedné hromadě neviděla ani nepamatuji. A věřte mi, přestože jsme sledovali i materiální cíle – např. získat nějaké peníze na rozvoj našeho centra nebo podpořit děti navštěvující místní základní či mateřskou školu, tahle satisfakce prostě převýšila vše ostatní. Takže i kdybychom na plese nevydělali ani korunu (jakože vydělali), odnášíme si obrovské uspokojení, novou energii rvát se za to, v co věříme a tichý příslib obdobných akcí.

 

A teď maličko faktů a postřehů:

SOUTĚŽ O NEJ BLACK&WHITE PRODUKT, jejímž cílem bylo získat peníze pro mateřinku, základní školu i pro nás, se možná návštěvníkům plesu jevila takříkajíc na okraj. Přesto se ale za mocného povzbuzování naší úžasné moderátorky podařilo vybrat za černobílé produkty kolem 6500,- Kč, které byly rozděleny mezi jednotlivé subjekty. Mateřinka navíc, jako výherce soutěže (na svoje výrobky vybrala nejvíce peněz) dostala 1000,- Kč. Takže děti předškolního věku se budou už brzo prohánět na zahradě mateřské školy na nových koloběžkách. Cílem základní školy bylo nakoupit nové stojany do učebny výtvarné výchovy, snad jich alespoň pár také budou mít. A my? Chystáme se na nákup pomůcek pro dětské kurzy, pokud vše dobře vyjde, nakoupíme také zahradní altány pro akce venku.

 

PŘEHLÍDKA K-FASHION (místní zakázkové krejčovství – Květy Pulchartové) – tolik diskutovaná, vzbuzující zvědavost a protichůdné reakce okolí měla neuvěřitelný úspěch. Proto ji ale nezmiňuji. Reaguji na několik podnětů zvenku. Tak například. Proč jsme paní starostku, paní ředitelku ZŠ, paní ředitelku či učitelku MŠ a v neposlední řadě paní ředitelku KIC Sadská nazvali VIP ženami? Proto, že jsou všechny veřejně činné, veřejnosti známé a pro hodně žen mohou být dobrým příkladem. A jaký byl jejich motiv? Rozhodně ani u jedné z dam nešlo o neutuchající potřebu exhibicionismu. My je prostě požádali o pomoc a ony souhlasily. A že to pro ně nebylo jednoduché, na to dám krk. Já s nimi byla na každé zkoušce a vím, čím prošly. Proto dámy, smekám a děkuji ještě jednou, opravdu významnou měrou jste se podepsaly na úspěchu plesu. Totéž platí směrem k autorce kolekce – Květušce Pulchartové, díky.

 

A vydařilo se i vše ostatní. Poněkud šedivá sokolovna se proměnila v obstojný sál hodný plesu, hudba či občerstvení také neměly chybu a Girls in Black nebo juniorský latinsko-americky tancující pár z Bakova nad Jizerou si svůj potlesk taky rozhodně zasloužili.

 

Takže hurááá a díky všem lidem, kteří byli s námi, i těm, co být nemohli, ale drželi palce. Díky všem účinkujícím a taky sponzorům – bez nich by ples byl jen a jen v našich hlavách.  

ŽIVOT JE HRA je občanské sdružení, jehož hlavními cíli jsou:

 

  • Vybudovat a provozovat rodinné centrum volného času pro děti, mládež, dospělé i seniory v Sadské – pořádat kurzy, semináře, přednášky
  • Organizace akcí a programů pro celé jednotlivce i skupiny – rodiny či party kamarádů.
  • Integrace často izolovaných skupin do společnosti – matky na mateřské dovolené, senioři, atd.
Previous ArticleNext Article