Paříž – atrakce a památky

Pokud se chystáte do Paříže jen na prodloužený víkend, asi toho moc nestihnete, Paříž je totiž tak bohatá na památky a zajímavá místa, že poznat ji zabere i týdny. Jestli vybíráte zájezd do Paříže a chcete mít jistotu, že uvidíte aspoň to nejdůležitější, přinášíme vám informace o nejznámějších turistických atrakcích.

Metropole nad Seinou má svoji neopakovatelnou atmosféru, je městem umělců, módy, gastronomie, řada dvojic si Paříž vybírá pro své líbánky. Velkolepé bulváry i malebné uličky, pouliční kavárny i přepychové hotely – paříž je městem protikladů a každý si tu najde to své.

Pařížské památky

Slyšeli jsme o nich všichni: Eiffelova věž, Vítězný oblouk, galerie Louvre se známým obrazem Mony Lisy, katedrála Notre-Dame či bazilika Sacré-Coeur, Champs-Élysées, Sorbonna, Musée d´Orsay. Také Lucemburská zahrada a nedaleká pařížská Observatoř, umělecké čtvrti Montparnasse a Montemartre, Mouline Rouge se svými proslulými kabarety. Přijet do Paříže a nevidět na vlastní oči aspoň tento stručný základ, to už je lépe zůstat doma.

A pokud máte rádi historii a honosná sídla králů, vězte že Versailles rozhodně stojí za zajížďku. Zahrady kolem zámku jsou nádherné, s celou řadou vyhlídek, soch a také umělých kanálů, díky nimž jsou přezdívány „malé Benátky“.

Paříž zábavná

Specifickou atmosféru starých kabaretů, uměleckých ateliérů i pouličních umělců najdete na Montemartru. Můžete se posadit do jedné ze stovky typických francouzských kavárniček a poslouchat pouliční představení.

Modernější zábavu najdete vy a především vaše děti v zábavních parcích Disneyland nebo Asterix park. Ten se specializuje na komiksové hrdiny a galské válečníky Asterixe a Obelixe. Nespočet tematických atrakcí vás přenese do 50. let př. n. l., kdy Galové bojovali proti Římanům. Ochutnáte druidský nápoj a v záplavě energie si užijete úžasnou atmosféru.