Cestování

Památník Karla Čapka vás zve na výstavy, venkovní divadlo, promítání z archivu

Už jste se byli podívat v Památníku Karla Čapka ve Strži (Staré Huti u Dobříše)? Pokud ne, mohu vám to vřele doporučit.

Stálé expozice

V první řadě bych Vás ráda pozvala na velmi pěkně koncipovanou stálou výstavu, kde se dozvíte mnohé o životě a díle jednoho z našich velikánů. Kromě toho je zde též část věnovaná jeho ženě Olze Schönpflugové a spisovateli Ferdinandu Peroutkovi.

“Karel Čapek narozený 9. 1. 1890 byl významným českým spisovatelem, dramatikem, novinářem a filozofem. Pro své filosofické názory, příklon k demokracii, humanismu a přátelské kontakty s řadou domácích i světových kulturních a politických osobností byl umlčován totalitními režimy, které bránily vydávání jeho děl. ” uvádí výstavy Památník na svých stránkách http://www.pamatnik-karelcapek.cz/

Za zmínku stojí i materiály, fotografie či drobné upomínky, které lze v památníku zakoupit. Za všechny si dovoluji upozornit na brožurku Karel Čapek 21. století, kde je velmi citlivě a výstižně zpracován výbor citátů a úryvků z díla Karla Čapka.

Památník obklopuje velmi příjemné venkovní prostředí s krásnými vzrostlými stromy a jemnou, ale poutavou zahradní úpravou, takže si na své přijdou i lidé z města, kteří touží po pobytu v přírodě.

V průběhu roku pro vás pracovníci Památníku připravují různé zajímavé akce, či promítání z archivu.

Další akce jsou k dispozici na stránkách Památníku Připravujeme na rok 2013.

Previous ArticleNext Article