Česká republika

Paleček

Kdo z vás někdy kopnul, do čeho neměl, případně zakopnul, mi dá jistě za pravdu, že i něco tak drobného a banálního jako je palec u nohy dokáže pěkně pozlobit. Jauvajs, to to bolí! Tu krátce, dokud někdo nepofouká bebíčko, a tu déle, to když je potřeba tomuto prstu pořídit apartní sádrový obleček. Jak kdy.

Když je palečku nedobře a pofoukání to nespraví, je záhodno navštívit doktora. Ten, za už dávno známý regulační penízek případně navíc s nějakým tím poplatečkem neregulačním, ale tak jaksi „nadstandartním“, udělá v ordinaci své, poté, co si nejednou pěkně posedíte v čekárně a třeba si i odnesete nějaký ten suvenýr ve formě bacila od někoho, kdo tam s vámi čeká s nějakým nepalčivým, totiž chtěl jsem říci nepalcovým problémem.

Pak se od téhož doktora dobelháte do tu více a tu méně vzdáleného domova a vše je vyřízeno. Váš paleček je tu dříve a tu později vesměs opět zdráv a vy se můžete opět vydat na trnitou cestu životem. Tu chůzí svižnou, tu pajdavou.

Protože vy nejste, mně podobně, prezidenty. Vy jste prostí lidé a na chudý lid platí přísnost. Od nepaměti.

Ovšem pan prezident, to je jiná. Je těžko říci, zda se do svého palečku kopnul či jej tento trápí z důvodu dejme tomu permanentní nacucanosti, to jak si tento mocnář za polistopadovou éru nejednou dopřával panáčka becherovčičky nejen do jedné, ale i do druhé nohy. Ovšem každopádně není takový mocnářský paleček palečkem obyčejným. Protože prezidentský paleček si vyžaduje něco jiného. Péči přímo královskou.

A tak bude mít náš prezident Zeman hned dvanáctičlenný tým vlastních lékařů pod vedením samotného ministra zdravotnictví. Tito budou bdít nad zdravím našeho nejvyššího, především pak, jak z médií vyplynulo, nad jeho palečkem. Protože to je snad prý právě tento, kdo nese vinu na vratké chůzi našeho nejmocnějšího. Nikoliv becherovka či slivovice, ale zánět palečku jeho výsosti je na vině, jen proto je náš vrávorající mocný nejednou sledován se zájmem dobře se bavící veřejností. Případně špatné vedení nervů v nohou, jež by tento mohl mít na rozdíl od většinové populace, která mívá z naší politiky nervy vesměs spíše v rozpolcené části těla, tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno.

Tato dvanáctka se pak prý bude pravidelně scházet a rokovat o zdraví páně prezidenta. Budou tak údajně činit bez nároku na odměnu, neboť toto jim bude ctí. Budou k dispozici dnem i nocí, jen aby našemu nejvyššímu bylo dobře na těle a snad i na duchu.

Protože prezident je prezident. A prezidentský paleček je něco jiného než váš nakopnutý palec.

Přesto však prezidentovi nezáviďme. Vždyť on ty lékaře dozajista potřebuje. Je přece nemocen. Vždyť všichni víme z Youtube, jak trpí virózami. A teď ještě ty potíže s palečkem…

Previous ArticleNext Article