Osvojte si těchto 6 návyků pro dokonalou pleť

Každá chceme mít krásnou pleť bez chybičky a jsme ochotné pro to udělat ledacos. Přitom stačí jen pár návyků, díky nimž budeme vypadat úžasně a naše pleť bude zdravá, rozjasněná, prostě dokonalá.

Pečovat o pleť (a vlastně o pokožku celého těla) je velmi důležité, je totiž naší přirozenou obranou proti mnoha vnějším nepříznivým vlivům. Tato funkce se ovšem projevuje na její kvalitě. Na slunci, v mrazu, za deště, v prašném prostředí, všude tam je naše kůže hodně namáhaná. Co jí tedy prospěje?

1. Make-upem šetřete

Make-up není vždycky nutný a pokud ano, nanášejte ho jen v slabé vrstvičce. Příliš mnoho přípravku zanáší póry, ty nemohou dýchat a často se zanášejí a zanítí. Pro denní líčení bohatě stačí jen lehký BB krém nebo zapudrovat jen ta místa, kde je to nutné.

2. Dokonalé odlíčení

Nikdy nezapomeňte večer před spaním tvář pořádně odlíčit a vyčistit. A nezapomeňte:jeden tamponek nikdy nestačí. Pokožku čistěte tak dlouho, dokud vidíte na tamponku zbytky make-upu.

3. Ochranná bariéra

Krém aplikujte ihned po očištění pleti nebo po osprchování. Do vlhké pokožky se totiž přípravek lépe vstřebá a má větší šanci udržet pleť hydratovanou a pružnou.

4. Pozor na zdroje tepla

Každá z nás občas nastaví tvář slunci, zajde si do solárka nebo zasněně hledí do plamenů v zimě u krbu. Ve skutečnosti nás tyto aktivity zbavují potřebné vláhy, pleť se vysušuje a ztrácí pružnost.

5. Nezapomínejte pít

Pokud je dostatečně hydratované celé tělo, je hydratovaná i pleť. Proto je vhodné dodržovat pitný režim. Za horkých dní ještě dopřejte pleti spršku z rozprašovače,, uvidíte, jak se během mžiku osvěží a projasní.

6. Spánek vám sluší

Ponocování, navíc v zakouřeném prostředí, je to nejhorší, co můžete své pleti nadělit. Jestli už opravdu musíte jít na party, nezapomeňte to druhý den pořádně dospat. Dostatečně dlouhý kvalitní spánek je totiž základem krásné pleti.