Opravdu moderní stínící systémy? To jsou venkovní rolety či žaluzie

Stínících systémů je na trhu na výběr celá řada. Nejčastěji se jedná o vnitřní instalace, které však mají řadu nevýhod. Pokud například použijete klasické vnitřní žaluzie, nejčastěji žaluzie horizontální, můžete zejména na jižní straně oken očekávat, že v průběhu dne se vám bude od těchto žaluzií ohřívat také interiér. Proto se stále častěji u moderních domů instalují venkovní stínící systémy. Mohou to být žaluzie nebo rolety.

Venkovní stínící systémy mají mnoho výhod

Pokud se budeme bavit o venkovních roletách a žaluziích, tak přináší do užívání stínících systémů nezanedbatelný komfort. Venkovní rolety, ale také venkovní žaluzie, mohou nabídnout to, co vám interiérový stínící systém nabídnout nemůže. Je to například:

  • Bezpečnostní aspekt
  • Elektrické ovládání

Je specifikou zejména venkovních rolet, že mohou plnit také bezpečnostní funkci. To se vám může hodit tehdy, pokud objekt opouštíte na delší dobu. Jsou tak ideálním řešením třeba na chaty místo klasických okenic. Najdete je ale také u moderních novostaveb. Pokud zvolíte bezpečnosti rolety, zabrání vniknutí do objektu právě oknem. Velkou výhodou venkovních stínících systémů je také možnost i elektrického ovládání. Lze je sice ovládat také manuálně, ale ovládání elektromotorem je samozřejmě mnohem komfortnější.

Jsou tady ale i další výhody instalace venkovních systémů. Mimo jiné také to, o čem jsme se bavili již v úvodu tohoto článku, a sice že neohřívají interiér, pokud na ně svítí přímé slunce. Je to samozřejmě proto, že jsou instalovány vně okna.

Je vhodná úprava otvoru

Pro instalaci venkovních stínících systémů se využívají kazety, do kterých se roleta nebo žaluzie vytahuje. Můžete je mít sice umístěny na omítce, ale elegantněji to vypadá, pokud jsou zapuštěny pod omítku nebo do zateplení. Pokud už budete upravovat otvor pro instalaci rolet či žaluzií, můžete rovnou zvolit také kvalitní parapety. S výměnou oken totiž samozřejmě souvisí také instalace kvalitních pozinkovaných nebo hliníkových parapetů.

Zdroj obrázku:
Kuznetsov Alexey / Shutterstock.com