Krmení této oblovky není nákladné i když jak její název napovídá, je to dobrý jedlík. Oblovky jsou ochotné a schopné spořádat prakticky cokoliv. Pokud mají možnost výběru, přednost dávají zelenině – moje mají nejraději okurky, salát a čínské zelí. Ovoce už tolik nemilují, ale zbaští jej také. Nedávám jim pouze citrusové plody, které jim leptají ulitu, pokud si ji o potravu otřou. Chutnají jim i dětské piškoty, granule pro vodní želvy, sušený gammarus, sýr, natvrdo uvařené vajíčko (možno podávat i se skořápkou), tvaroh, psí a kočičí granule, těstoviny, rýže, brambory a v létě se rády napasou na zahrádce tam si zase pochutnají na pampelišce. Co je ale nezbytné pro zdravý růst ulity, je pravidelný a stálý zdroj vápníku. Osobně jsem si vystačila se sépiovou kostí, kterou mají dospělé i mláďata oblovek neustále k dispozici. Občas jim přidám i skořápku z vařeného vejce, ale sépiová kost jejich potřebu vápníku vždy pokryla. Dospělým oblovkám dopřávám mělkou misku s vodou, ale i bez ní by se obešly. Vysoká vlhkost v teráriu jim umožňuje čerpat vodu z podestýlky nebo ze stěn po rosení.
Rozmnožování oblovek také není žádná věda. Achatiny jsou hermafrodité – mají samčí i samičí orgány. K samooplození u nich ovšem nedojde, vždy potřebujete šnečky minimálně dva. Páření poznáte tak, že uvidíte jak jsou oblovky přitisknuté za spodní část nohy pevně u sebe. Nikdy je od sebe násilím neoddělujte, mohli byste poranit jejich pohlavní orgány. Poprvé se páří zhruba ve věku osmi měsíců, některé dřív jiné o něco déle. Krátce před kladením vajíček přestávají achatiny přijímat potravu, nebo ji berou jen v omezeném množství. První snůška mých oblovek obsahovala 384 kulatých bílých vajíček podobných antiperlím. Ovšem množství vajíček bývá proměnlivé, počítejte ale spíš s vyšším počtem. Vzhledem k tomu, že líhnivost je takřka 100%, je zpravidla nutné množství vajíček zredukovat. Vyberte je pečlivě z podestýlky a buď rozmačkejte nebo zalijte vařící vodou. Nikdy vajíčka nevyhazujte celá a už vůbec, pokud se vám šneci přemnoží, je nevypouštějte do volné přírody. Vzhledem k tomu, že z Afriky byla achatina zavlečena do různých koutů světa (Amerika, Asie) bylo by nepříjemné, kdyby se jí začalo dařit i u nás a časem by se mohla stát vážným biologickým problémem. Vajíčka která chcete nechat vylíhnout dejte zvlášť od rodičů, do dobře větrané krabičky a při stejné teplotě a vlhkosti jako mají dospělé kusy můžete za deset dní očekávat líhnutí prvních šnečků. Čerstvě vylíhnutá oblovka je velká pár milimetrů, dbejte na to, aby měly ihned k dispozici sépiovou kost nebo jiný zdroj vápníku. Zbytky skořápek z jejich vajíček neodstraňujte, mladé oblovky je během pár dní sežerou. Krmte je stejně jako dospělé. Mláďata rychle rostou a čím více mají prostoru, tím rostou lépe, takže je brzy rozděluji do krabiček 15x10x7cm po deseti kusech. Když dosáhnou velikosti 3,5cm jsou schopné přežít bez problémů transport do nových domovů.
Vzhledem k velikosti oblovek a jejich váze, se může stát, že vám nešťastnou náhodou upadne váš slizký mazlíček na zem. Pokud se při tom nakřápne ulita nepanikařte a náplastí bez polštářku ji zafixujte, odlomí-li se část úplně, oblovka si brzy vytvoří novou. Samozřejmě je dobré zajistit vyšší přísun vápníku než obvykle, aby měla achatina dostatek možností čerpat stavební materiál. Jiný zdravotní problém jsem u oblovek zatím nezaznamenala.
Oblovka žravá je nenáročný byť trochu neobvyklý domací mazlíček. Pro její cenovou dostupnost (5-15kč/ks za mládě), zajímavý, dlouhý život (asi 8let) a vhodnost pro alergiky, je takřka ideálním zvířátkem do každé rodiny.