Nové dveřní kování je nutné!

Naše rodina se rozrůstá, proto bylo nezbytné, abychom se s manželem a dcerkou Eliškou přestěhovali do většího bytu. Za dva měsíce k nám do rodiny přibude i další člen rodiny, syn Jiřík.

Stěhování bylo chaotické, ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Nakonec jsme vše zvládli a snažili se v bytě co nejpraktičtěji rozmístit nábytek a přitom jsme už mysleli na to, kam umístíme dětskou postýlku, přebalovací pult nebo kolébku.

Vše bylo hotové. Náš nový domov byl dokonalý…tedy to jsem si myslela. Jednoho dne jsem se totiž necítila na to, abych s manželem a Eliškou vyrazila na celodenní výlet do zoologické zahrady. Jakmile se rodinou zavřely domovní dveře, vlezla jsem do postele a doufala, že mi spánek udělá dobře.

Jakmile jsem chtěla vylézt z ložnice, zjistila jsem, že se nemůžu dostat ven. Kování na dveře, klika, zkoumala jsem, čím to je, že dveře nejdou otevřít. Naivně jsem si myslela, že když cuknu s dveřmi, povolí a já budu volná. Omyl, z ložnice jsem se nedokázala dostat. Mobil, napadla mě spásná myšlenka.

Otočím se k nočnímu stolku a v tom si uvědomím, že mobil zůstal ležet na kuchyňské lince. No to je výborný! Nebudu ale panikařit, lehnu si zase do postele a vezmu si knížku, kterou jsem už několik týdnů pro nedostatek času odkládala.

Přečetla jsem ji skoro celou, když ve dveřích zarachotil klíč. Konečně. Manžel mě vysvobodil a hned jsme si řekli, že musíme koupit nové dveřní kování. Nejjednodušší bude, když sedneme k internetu a objednáme vše potřebné přímo v eshopu.

A že mají bohatý výběr, o tom není po prolistování prvních záložek pochyb. Zároveň jsme nedokázali odolat krásným klikám, proto objednáváme i nové kliky na dveře. Představa dalšího dne, abych byla zavřená v ložnici, mě celkem děsí. To už nikdy nechci zažít.

Rozhodneme se tedy nakonec pro kompletní výměnu kování na dveře a všech klik.

Diskuze je uzavřena.