Seznamte se

Nejvyšší čas myslet na zimní přezutí

fulda-carat-progresso-2.jpgTeplé sluneční paprsky nás už nejspíše v nadcházejícím období nezahřejí. Není třeba ale smutnit, vždyť i barevné listí, sněhové vločky a stavění sněhuláků má něco do sebe! Na zimu je nutné se ale připravit, aby naše zdraví na silnicích neutrpělo újmu. Především automobiloví řidiči by si měli opatřit „zimní obutí“

A kdy je vhodné vyměnit letní pneumatiky za zimní? Rozhodně nečekejte na první sníh, důležitá je totiž i teplota. Jakmile klesne pod 7 °C, je ta správná doba, abyste s automobilem zajeli do servisu, kde se o vše postarají. Nebo pokud jste šikovní, zvládnete přezutí i sami.
Od minulého roku došlo ke změně v zákonu, proto je každý řidič od 1. listopadu, když je souvislá sněhová nebo ledová pokrývka na vozovce, povinen přezout z letních na zimní pneumatiky. 

Zdraví máme jenom jedno, proto není chytré na zimních pneu šetřit tak, že koupíte v bazaru takové, které už nemají žádný vzorek. V internetovém obchodě však můžete sehnat nové kvalitní gumy za rozumnou cenu od výrobců jako je Pirelli, GoodYear, Dunlop, Michelin nebo Barum. Takové špičkové zimní obutí vám zajistí bezpečnou jízdu v nejrůznějších podmínkách i dlouhou životnost pneu.

fulda-carat-progresso-b.jpgNoční můrou každého řidiče je sněhová kalamita, kdy se stává automobil neovladatelným. Ve většině případů by se dalo autohavárii předejít kvalitním zimním obutím, které se ze silnice „ani nehne“.

Levné pneu a kvalita? Samozřejmě tato kombinace jde dohromady. Stačí si jen vybrat v internetovém obchodě pneumatiky.cz, který nabízí nejrůznější typy i na váš automobil. A nejen to, motoristé v něm najdou i různé doplňky, například zabezpečovací systémy, skryté ventilky, pneuměřiče, sněhové řetězy a další.

Neriskujte život svůj nebo životy svých blízkých!

Previous ArticleNext Article