Nejúčinnější cviky na zadek a stehna

Jakkoliv se snažíme hubnout, cvičit, stravovat zdravě, patří hned po bříšku stehna a zadek k problémovým partiím. Povolený zadek nevypadá příliš hezky ani v případě, že nějaké to kilo ztratíme. Dobrou zprávou je, že k posílení těchto partií nemusíme nikde docházet – cviky se dají provádět z pohodlí domova.

Jediné, co se od nás vyžaduje je pravidelnost a sebedisciplína. Vytvarování a zpevnění postavy docílíme pouze posilovacím cvičením. Před každým cvičením je vhodné protáhnout si tělo a minimálně na 20 minut se zahřát. Jednak připravíte tělo na zátěž, zahřejete si svaly a také rychleji spalujete kalorie. Nechce-li se vám docházet do tělocvičny, kde jsou k dispozici pásy na běhání a jiné přístroje, proveďte kardio cvičení doma. Bohatě vystačí, když budete simulovat běh na místě, skoky přes švihadlo a svižné výstupy na nějaký schodek. Pokud máte v domě schody, klidně si dejte i rychlou chůzi do schodů a dolů – několikrát opakujte. Nejen cviky na zadek a stehna vás budou bavit, když si k tomu navíc pustíte i motivační hudbu. Rozhodně si také nezapomeňte nachystat sklenici s čistou vodou a během cvičení pijte.

Dřepy 10x jinak

Mezi nejznámější cviky k dosažení pěkného zadečku patří dřepy. Těch existuje celá škála. Ideální je dřepy mezi sebou střídat, protože pokaždé zacílíte na jinou svalovou skupinu. Začít můžete klasickým dřepem, kdy mírně vyskočíte a nohy rozkročíte do stran a opět do výchozí polohy – nohy u sebe. Opakujte 10x a protáhněte si nohy.

Nyní dejte nohy mírně od sebe a udělejte dřep pouze do půlky – ne až dolů. Když budete dole, stoupněte si na špičky a zase se vraťte do původní pozice. Takto opakujte 10x a protřepejte si nohy před dalším cvikem.

Nohy mírně od sebe a udělejte klasický dřep až dolů, ale velmi pomalu. Nikam nepospíchejte a znovu udělejte 10 opakování. Pokuste se udělat celkem minimálně 100 dřepů pokaždé v jiné pozici. Nezapomeňte i na dřepy o jedné noze – jsou velmi účinné.

Různé druhy výpadu

K dalším neméně známým cvikům patří výpady. Ty se dají provádět dopředu, dozadu i do strany. Cviky ještě více umocníte, když si do rukou vezmete činky. Nezoufejte, pokud doma žádné činky nemáte – výborně poslouží i plné PET láhve.

Na závěr Rozhodně se nevyhýbejte chůzi do kopce, skákání na trampolíně, jízdě na kole či kolečkových bruslích. Mimo to, že spálíte větší množství kalorií, posilujete právě zadek a stehna.