Nejoblíbenější letoviska v Chorvatsku

Chorvatsko tradičně patří mezi nejoblíbenější země, kam se Češi vydávají na dovolenou.  Jadranské moře je čisté, pláže velice rozmanité a každý si zde najde to své. V případě, že chcete letošní dovolenou strávit v Chorvatsku, ale ještě tak úplně nevíte, jaké letovisko si konkrétně zvolit, možná vám pomohou v rozhodování následující řádky.

Zadar

Zadar patří mezi nejlákavější letoviska v severní Dalmácii. Ralaxaci si zde užijete v bujné vegetaci s množstvím nádherných oblázkových a písečných pláží. Nejoblíbenější pláží je městská, oblázková, s jménem Kolovare, která nese známou modrou vlajku. Samozřejmě vám Zdar nabízí i pestré kulturní vyžití a na své si přijdou i milovníci památek. V Zadaru najdete i několik zajímavostí, například Mořské varhany, které při vlnobití vydávají nádherné tóny, nebo Pozdrav slunci se světelnými efekty.

Makarska

V jižní Dalmácii, v subtropickém prostředí, se nacház letovisko Makarska. Dominantou této oblasti je pohoří Biokova a nádherné, hojně navštěvované pláže. Letovisko je známé díky své lázeňské tradici zaměřené na dýchací a pohybové ústrojí. Čisté moře a oblázkové pláže vám nabídnou nejen příjemné koupání, windsurfing či vodní lyžování, ale užijete si zde i potápění a podmořský rybolov. Můžete také využít některou z cyklostezek a  vyrazit po okolí na kole, či navštívit některý z barokních kostelů. 

Vodice

Letovisko Vodice je velmi příjemným místem pro rodiny s dětmi. Nabízí bezpečné písečné pláže i pro ty nejmenší. Nejznámější pláží je Plava plaža, která je dlouhá 4 km a je oceněna modrou vlajkou. Vodice vám nabízí vhodné podmínky pro vodní sporty, jako je jízda na skútru, potápění, windsurfing či vodní lyžování. I zde se vám nabízí historické památky, navštívit můžete například kostel sv. Kříže, kde se konají různé výstavy a koncerty vážné hudby. Večer můžete zakončit romantickou procházkou v kouzelné atmosféře osvětleného historického letoviska.