Nejlepší cvičení s kettlebell pro začátečníky

Chcete udělat něco pro svou postavu? Toužíte shodit nějaké to kilo? Vyrýsovat svaly? Zpevnit tělo? Mít ze sebe dobrý pocit? V tom případě jste tady správně! Jen málokdo je spokojený se svou postavou. Někomu vadí povolené bříško, které je ještě pozůstatkem po porodu. Dalšímu zase větší zadeček, na kterém se rýsuje pomerančová kůže. Jinému naopak silnější stehna, která se klepou jako rosol. Do dnešního článku jsme zařadili cvičení s kettlebell – old school posilovacím náčiním původem z carského Ruska!

Víte, co je kettlebell?

Na samotném začátku, ještě než se pustíte do cvičení, bychom si měli ujasnit, co to ten kettlebell vlastně je. Možná totiž nemáte sebemenší tušení a o existenci tohoto slovíčka se prostřednictvím dnešního článku dozvídáte úplně poprvé.

Kettlebell je železné závaží s uchem. Již jsme zmínili, že původem je z ruska a jeho historie sahá opravdu daleko. Má tvar koule, která je na spodní straně zploštělá a umožňuje tak snadné odložení na podlahu. Vyrábí se v několika velikostech, díky čemuž si každý může přizpůsobit konkrétní hmotnost svým potřebám.

Kdo může cvičit s kettlebell?

Prakticky kdokoli. Je určený především pro ty, kteří touží po pevné a vyrýsované postavě. S tímto náčiním se vám podaří snížit tuk v těle a proměnit jej v sílu a objem svalů. Vůbec se nelekejte, cvičit s ním mohou i ženy. Podívejte se na následující video, ve kterém najdete cviky vhodné pro začátečníky.