Nej tipy pro suché vlasy

Hlavní příčinou suchých vlasů je malé množství hydratace. O tu přicházíme častým mytím vlasů, fénováním příliš horkým vzduchem a žehlením. To vše způsobuje, že vlasy jsou zplihlé a bez objemu, ztrácí pružnost a lesk. Pokud se tento problém nezačne včas řešit, může dojít k závažnějším problémům, například k roztřepeným konečkům, nebo dokonce k vypadávání vlasů.

Mávnutím kouzelného proutku se ovšem vlasy neuzdraví, je nutné o vlasy pořádně pečovat a vydržet tak dlouho, až zase získají zdravý vzhled. Důležitým krokem bude změna vlasové kosmetiky, suchým vlasům pomáhají i některé potraviny: oříšky, vejce, mrkev, mořské plody, špenát, nebo brokolice. Vitamíny obsažené v nich mají pozitivní vliv na vlasy i pokožku.

Suchým vlasům pomáhají zábaly

Vlasům prospívají různé druhy olejů, které jim kromě hydratace  dodávají i výživu potřebnou pro jejich uzdravení. Oleje na vlasy můžete používat i místo klasického kondicionéru, kdy zvolený olej nanesete po umytí vlasů do délky vlasů, necháte chvíli působit a poté spláchnete vodou. Hodně jim také pomáhají domácí vlasové zábaly.

Domácí avokádový zábal

Ingredience

  • 1 zralé avokádo
  • 3 lžíce zakysané smetany

Postup

Zralé avokádo poznáte podle hmatu – je krásně měkké. Vyndejte z avokáda pecku, vydlabejte dužinu a rozmixujte ji. Do vzniklé kaše vmíchejte zakysanou smetanu. Směs vetřete do vlhkých vlasů, nechte působit půl hodiny a následně důkladně vymyjte.

Domácí vaječná maska

Ingredience

  • 1 vejce
  • 1 polévková lžíce rumu

Postup

Vejce jsou pro suché vlasy velice šetrné a vyživující. Maska z nich je velmi jednoduchá, přírodní, rychlá, ale hlavně je učinná. Vejce vyšleháme do pěny a přidáme 1 polévkovou lžíci rumu. Vaječnou pěnu naneseme na hlavu i celou délku vlasů. Necháme působit pár minut, pak opláchneme čistou vodou bez použití šamponu.