NEDOKONČENÉ pohádky

Líbí se vám ilustrace Adolfa Borna a máte bujnou fantazii? Pak si určitě vyberete správně, pokud sáhnete po této knížce. Když vezmete tuto knihu poprvé do ruky, asi si řeknete, že je vhodná možná tak pro 10leté děti a dospělé a že se pro vaše 3leté dítě nehodí. Opak je pravdou. I 3leté dítě má bujnou fantazii. A jakou.

Knížka obsahuje 16 nedokončených pohádek a krásné ilustrace Adolfa Borna. Pohádka začíná, zaujme vás svým průběhem a náhle… Otázka. A dokončení pohádky je jen a jen na vaší představivosti. Pokud přeci jen vaše fantazie není tak velká, pak je tady speciálně pro vás nachystána druhá část knihy, ve které naleznete ukázky dokončení od dětí i od autora.

Hned první pohádka O stonožce listonošce je velmi zajímavá. Vypráví, jak je to se psaním dopisů u stonožek. Stonožky jsou velké milovnice psaní a čtení dopisů. Udivuje vás, na co stonožky píší? Píší na lístky růže stolistky. Jen když se jedna stonožka vypraví doručit svůj dopis jiné stonožce, ta jiná stonožka jde odevzdat své psaní stonožce 3 a stonožka 3 jde předat psaní stonožce 4, která jde s dopisem ke stonožce 1, se stonožky navzájem míjí a žádná není doma. A tak se dohodnou, že bude doručovat jedna. A tak to také je. Jenže jednoho dne stonožka listonoška prochodí všech 50 párů bot a co teď? Kdo bude doručovat psaní, když stonožka listonoška prochodila boty? Teď už záleží na vaší představivosti, jak pohádku dokončíte.

V knize naleznete pohádky O psí věrnosti, O hodném citronu, O kohoutovi, který rád spal a jiné.

Spisovatel Zdeněk K. Slabý je autorem více než 30 knih pro děti, spoluautorem pěti knih o kocouru Vavřincovi a jeho přátelích, řady sborníků i čítanek. Jeho knížky byly přeloženy do mnoha cizích jazyků. Byl dlouhodobým redaktorem časopisu Zlatý máj a dramaturgem dětského divadla.

Pokud svým dětem necháte prostor na dotvoření pohádky, dozvíte se mnoho zajímavého a někdy  velmi překvapivého. Ze svého pohledu mohu tuto knihu jen doporučit.

 

Diskuze je uzavřena.