Povídky a fejetony

Nákup

Do obchodu specializovaného na osobní bezpečnost, kde prodávali vše s tímto oborem související jak se říká od špendlíku až po lokomotivu, přišel neobvyklý zákazník. Zatímco obvyklí nakupující byli svalovci a již na první pohled rekordmani v nebezpečných sportech, tento působil docela jiným dojmem – byl to vcelku elegantní pán se solidním a inteligentním vzhledem, jehož si nebylo možno představit ani v aréně, ani na ledové ploše či třeba rugbyovém hřišti, neoplýval přílišnou svalovou hmotou ani šrámy po těle.

Zdálo by se, že sem zamířil omylem, ale nebylo tomu tak. Protože on tu skutečně chtěl nakupovat. A rozhodně ne málo.

Nejprve si koupil tu nejlepší z přileb na hlavu. Helmu, jež kryla vše včetně tváře a čelistí a již by mu záviděl i nejeden hokejový brankář.

Poté přikoupil chrániče loktů a kolen a po chvíli přemítání i hokejové betony. Po dlouhém prohlížení a zkoušení přihodil do nákupního koše i nejpevnější certifikovaný suspenzor a hned po něl i vycpávky na všechny části těla, jaké tu jen byly k mání.

Následovala vskutku pevná obuv, v níž by nic necítil, ani kdyby mu na nohu dupnul slon, přibral si i hokejistické rukavice, maje zjevně v úmyslu chránit i své prsty.

Ve specializovaném oddělení si přikoupil neprůstřelnou vestu, poté, co si na ni nechal několikrát cvičně vystřelit, aby se ujistil, že tato vskutku plní svůj účel. Nepohrdnul ani štítem, jímž se kryjí policisté ze speciálních jednotek, ocitnuvší se v palbě, a v oddělení pro kynology si koupil i hned dva rukávy sloužící obvykle figurantům při výcviku psů velkých plemen.

S politováním zjistiv, že mu bez zbrojního průkazu neprodají žádnou z vystavených střelných zbraní, si zakoupil pro svou osobní potřebu alespoň slzný plyn a preventivně i plynovou masku, jež jeho samotného před tímto spolehlivě ochrání, a rovněž paralyzér a baseballovou pálku.

Bezpečnost především.

Pokladní následně neodolala zvědavosti. Nedalo jí to, aby se onoho sušinky nezeptala na účel tohoto jeho vizáži zcela neodpovídajícího nákupu. K čemu že potřebuje toto vše, jsa zjevně nesportovcem.

Odpověď ji udivila, ač byla vlastně logickou.

„Víte, já jsem meteorolog a každý den hlásím divákům v televizi předpověď počasí. A jen s tímhle vším mám snad nějakou naději, že dojdu ze studia domů živ a zdráv.“

Previous ArticleNext Article