Nafukovací balónky a helium

Dnes je v nabídce spousta různých hraček, od těch klasických, se kterými jsme si hráli všichni, po moderní auta na dálkové ovládání, různé digitální hračky pro malé i velké – tablety, telefony a notebooky. Mluvící panenky pro holky a rozkládací roboti pro kluky. Je však jedna hračka, která dělá radost pořád všem a vlastně se ani moc nemění, je stále skoro stejná – nafukovací balónky.

Jsou pořád pěkně kulaté a barevné jako bývaly kdysi, akorát jsou nyní vyrobeny z mnohem bezpečnějšího a zdravotně nezávadného přírodního kaučukového latexu. Balónky jsou věčná klasika a kdo je měl rád v dětství, má je rád i dnes. Proto význam této hračky stále narůstá. S balónky si dneska nehrají už jen děti. Slouží také k reklamnímu potisku.

Potisk balónků je dnes nedílnou součástí péče o propagaci firemního loga, firemního marketingu a slouží k posilování podvědomí zákazníků o propagované značce. Dítě, které nese na plastovém stojánku balónek s reklamním potiskem, zaujme každého, kdo kolem prochází. A pokud má sebou taky své dítě, je velmi pravděpodobné, že jeho ratolest bude chtít taky navštívit prodejnu, kde se balonky rozdávají. Rodič v takové prodejně nakoupí, dítě dostane balónek, všichni jsou spokojení a příště se uvidí zas – marketing jak má být.

Na náš trh dodává skvělé balónky firma Globos Bohemia s.r.o., výhradní dovozce největšího světového výrobce nafukovacích balónků, společnosti Latex Occidental Exportadora S.A. de C.V. ( Guadalajara, Mexico ). Dodáváme balónky do hračkářství, papírnictví, prodejních řetězců a taky pouťovým prodejcům, kteří svým foukačským uměním ohromují další a další generace dětí. Provádíme potisk a prodáváme veškeré příslušenství nezbytné pro nafukování – plastové stojánky na balonky, pumpy na balonky,kompresory a taky helium pro plnění balónků. S tím je ostatně spojená veliká legrace.

Když naplníte heliem balonek, musíte dětem vysvětlit, proč vlastně létá. A tím nastává šmátrání ve vzpomínkách na školní léta, hodiny fyziky, když paní učitelka vysvětlovala, proč tomu tak je. Nebudu Vás napínat a nutit hledat na internetu – je to prosté. Helium je lehký plyn, má velmi malou hustotu, nižší než okolní vzduch, a proto stoupá nahoru. Je to stejný princip, jako když nalijete olej na vodní hladinu – látka s nižší hustotou stoupá nad látku s hustotou vyšší. S tím je ale spojen další fyzikální jev – atomy helia jsou tak malé, že pomalu prostupují stěnou balónku a druhý den ráno jsou balónky vyfouknuté. Nevadí – nic netrvá věčně. V námi dodávané lahvi helia je plynu na 30 kusů balonků, takže Vám určitě zbude i na příště.

Diskuze je uzavřena.