Foto, video

Myšlenkám vtisknout obraz

„Mami, promluv si s tátou. Já už nevím, jak ho přesvědčit.“, s pláčem se mi kolem krku vrhá naše malá-velká téměř sedmnáctiletá dcera. „Holčičko, víš, že když si táta vezme něco do hlavy, tak s ním nehneme ani párem volů.“, realisticky konstatuji naše šance na změnu.

Je to těžká situace. Naše dcera je opravdu hezká. A není to jen názor pyšné matky. Již nějakou dobu si přivydělává jako hosteska a modelka na různých komerčních akcích. Nyní přišla s přáním, zda by jí fotograf Antonín Podzimek nemohl vytvořit takový ten Fotobook pro modelky. Chtěla by se modelingu začít věnovat na „vyšší úrovni“. Jenže narazila u manžela. Ten má o světě modelingu jasné představy, které se asi ani nedají moc veřejně prezentovat. Takže jeho odpovědí bylo jednoznačné NE! A teď tu mám dva nešťastníky, kteří kolem sebe chodí jako lvi v kleci a není s nimi řeč. Dcera pláče, manžel se mračí nebo hudruje.

Nic o práci modelky nevíme ani já ani manžel. Prohlédla jsem si fotografovy webové stránky. Zaujala mě tam nabídka pro tzv. nové tváře. Možnost účasti na různých fotoprojektech. A napadlo mě docela schůdné řešení pro dceru i manžela. „Poslyš, Petře. Pokud chce Lucka zkusit modeling, měli bychom jí v tom podpořit. Když jí budeme bránit, stejně se k němu nějakou cestou dostane a ten způsob se nám nemusí vůbec zamlouvat. Mám následující návrh. U fotografa Podzimka jí objednáme Fotobook. Zároveň se pokusí zúčastnit některého z jeho fotoprojektů. A dáme jí možnost si to vyzkoušet. Buď společně zjistíme, že na to Lucka má a bude se modelingem zabývat víc. Nebo přijdeme na to, že jí stačí si sem tam přivydělávat v rámci různých komerčních akcí. Ale budeme mít přehled o tom, co naše dcera dělá a bude cítit, že ji podporujeme.“, skončila jsem s velkým očekáváním svůj monolog.

Manžel zcela v klidu upil ze své odpolední kávy. „To zní velmi rozumně. Dobrá souhlasím. Ale mám podmínku. Nesmí tím trpět škola. Jinak ruším veškeré dohody a nastane restrikce.“, zazněl konečně ten tolik očekávaný souhlas.

Dceru zatím modeling moc baví a školu rozhodně nezanedbává. A Antonín Podzimek se pomalu stává naším „dvorním“ fotografem. Fotí nám nejen veškeré rodinné slavnosti a příležitosti, ale už i naše firma si u něj objednává firemní kalendáře, reklamní fotografie a různé výstavy.

Previous ArticleNext Article