Můj velký jablečný nákup

Už jste zažili pocit, kdy pejsek s kočičkou upečou místo nepoživatelného Eintopfu špičkový sachr dort? Právě takový pocit teď zažívám já. Já, počítačový a technický antitalent. Pán Bůh mě obdařil několika málo jinými schopnostmi. A ty technické, IT a jim podobné, věnoval mému staršímu bratrovi Tomovi. Ale díky Best-Apple.cz  jsem konečně Apple-King. Tedy vlastně Apple-Queen!

Máme s bráškou fantastický vztah, takže nám nečiní potíže strávit společnou dovolenou. Letos jsme naplánovali výlet k moři s potápěním, natáčením a focením. Slíbila jsem šéfovi, že na blog dodáme fotky a on-line reportáže. A k tomu je samozřejmě zapotřebí i nějaká ta technika. O tu se měl postarat Tomáš. Říkáme mu doma Apple šílenec, protože nakousnuté jablko je – mírně řečeno –  jeho vášní. Upřímně, je mi to jedno. Já jsem zcela běžný uživatel, který od techniky očekává, že ji bez větší újmy zvládne užívat. Sáhodlouhé výčty parametrů, nejrůznější vylepšováky v podobě příslušenství a podobné „detaily“ jsou pro mě španělskou vesnicí.

Jelikož jsem ale na rozdíl od Tomáše do vínku dostala dobré manažerské schopnosti, ujala jsem se příprav a pojala je jako standardní pracovní úkol: Každý z účastníků obdržel seznam svých povinností, na jehož konci měla být fantastická dovolená… Bohužel jsem v rámci spolčení se s „ajťákem z Marsu“ opomněla to nejpodstatnější. Jeho vrozenou, trvalou a ničím nezměnitelnou nespolehlivost! Jeden ze známých Murphyho zákonů jistě kopíruje obsah SMS zprávy od bratra pár dní před odletem: „Jani, promin, musim sluzebne odjet a vratim se asi dve hodiny pred odletem. Potrebujeme dokoupit jeste nejake drobnosti, vsechno mas v mailu. Ja ti verim, pa.“ Cože?! Připadala jsem si jako ten pejsek s kočičkou před velkým hrncem. A za úkol mám upéct narozeninový dort!

V mailu jsem našla seznam všeho, co nám údajně schází. I s odkazem na Best-Apple.cz. Předpokládám, že tato firma je vítězem Tomova testu ve stylu Iron-Man. Prý mi se vším pomůžou a zařídí tak, aby zásilka došla včas do odletu. No, odlétáme za pár dní a je toho potřeba zařídit ještě spousta! 

Seznam od Tomáše byl docela překvápko. Netušila jsem, co za „drobnosti“ jeho iPhone a iPad potřebují. Ten kluk myslel snad na všechno. Posuďte sami: Externí baterie Indigo, bezdrátová bluetooth klávesnice, stylus, teleobjektiv, stativ… Proboha! To všechno jen pro telefon s tabletem? Náš detailista nezapomněl ani na kožené pouzdromikroútěrku, aby se displeje jeho jablečných miláčků leskly jako zrcadlo. Zkrátka chtěl snad všechno příslušenství pro iPhone a iPad, co se na této planetě vyrábí.

Musím říci, že celý nákup ve zběsilém tempu „za minutu dvanáct“ proběhl k mému velkému překvapení bez sebemenšího zádrhelu. Vlastně od momentu, kdy se mě ujal kdosi ze zákaznické podpory, běželo vše jako po drátku. Od naťukání adresy až po odklepnutí závěrečné položky. Zaplatila jsem a utřela kapky potu z čela. Tímto na dálku sympaťákům z Best-Apple děkuji a když bude příležitost, zajdeme na mošt. Co vy na to?

Doplňky dorazily opravdu na čas. Tomáš překvapivě ještě o pár hodin dřív, než jsem si malovala ve svém hororovém scénáři. Nedočkavě prolítl obsah balíku a ten vítězný pohled bych vám přála vidět! Podle všeho jsem zadaný úkol splnila na jedničku. Vybavení na dovolenou tedy bylo kompletní a my jsme mohli vyrazit. A ještě jsem v bráškových očích stoupla o…alespoň jeden level!

Pro ty, co milují happy endy… Jakoby zvládnutí problému o velikosti Everestu předurčilo směr příštích událostí. Letadlo nespadlo, hotel neshořel, objednávka na dokonalé počasí dodána. A ty zachycené okolní scenérie! Aspoň na Oskara, ne?

Diskuze je uzavřena.