Česká republika

Mezinárodní den

Jsou dny, které jsou něčím více než obyčejnými dny. Těmto dnům se pak říká kupříkladu mezinárodní dny. A jako jsou různé dny nemezinárodní, jsou rozmanité i ty v titulku zmíněné. Některé jsou hodné zamyšlení a nejednou i úcty, jiné spíše vyvolávají úsměv nebo jsou ve své podstatě dokonce pro legraci, ba až pro srandu králíkům.

A jsou dny rodu mezinárodního, o nichž tak trochu platí snad vše právě vyřčené. Dny, které lze brát naprosto vážně jako téma v naší společnosti tak potřebné, stejně jako se nad těmito lze válet smíchy, pokud člověk chce. A jedním z nich je třeba 5. červenec, tedy Mezinárodní den obejmutí zdarma.

Protože obejmutí lze brát jako něco, co nám nejednou zoufale schází, co si nedopřáváme, jsa odtažitými a udržujícími si odstup od druhých, stejně jako lze toto brát jako čistou recesi, nevázanou zábavu. Každému co jeho jest.

5. červenec je dnem, kdy by se údajně lidé měli po celém světě na ulici objímat. Iniciátorem tohoto byl prý Juan Mann, jenž po příletu do Austrálie na letišti v Sydney želel, že na rozdíl od ostatních spolucestujících není nikým vítán a objímán. I zhotovil si onehdy transparent s nápisem (samozřejmě v angličtině) „Obejmutí zdarma“ a dočkal se i on.

A z jeho tužby se vyvinul mezinárodní den. Den, kdy by se mohl a snad i měl dočkat objetí i ten, komu je jinak toto z nejrůznějších příčin odepřeno.

A proto, bude-li vás chtít v tento červencový den někdo obejmout, možná by stálo za to mu to alespoň pro jednou umožnit, pokud vám tedy není vysloveně nesympatickým. A i vy byste možná mohli někoho obejmout, alespoň někoho sobě blízkého. Protože takové objetí vůbec nemusí být špatné. Samozřejmě pokud se nejedná třeba o harašení.

Přeji vám jen samá příjemná objetí a i já alespoň v duchu objímám všechny z vás. Snad mi za to většina z vás ve stejném duchu nedá pár virtuálních facek.

Previous ArticleNext Article