Metody tisku jsou dnes o pořádný kus vepředu

Co vše je možné dnes potisknout? A jak je možné tisknout? Už dávno to není jenom o tom, že potisknete klasický papír, nebo že si vytisknete fotografie. Možnosti a technologie jsou o poznání dále. Podívejme se, kde až jsou.

Tisknout lze i na textil

To je dnes poměrně známá možnost. Využívají ji různé firmy, stejně jako není nic neobvyklého nechat si vyrobit originální tričko. Ale třeba i mikinu, nebo jakýkoliv jiný oděv. Technologie, kterou využívají termolisy na textil je spojena hlavně s tím, že výsledek je kvalitní a odolný a samotné náklady na tisk nejsou ani nijak drahé. Navíc není problém nechat zrealizovat v podstatě jakýkoliv motiv.

Potisknout lze i keramiku

Ano, i toto je varianta, která se dnes nabízí jako zajímavá a v podstatě i běžná možnost. Jak se dá tímto způsobem něco potisknout? Stačí mít moderní transferový 3D lis, který se na první pohled ani nijak výrazně neliší od běžné tiskárny. Funkcí už ano, jelikož si poradí s tiskem na nepravidelné tvary a na různé materiály. Třeba na keramiku, kdy je možné potisknout:

  • Dlaždice a obklady
  • Hrnečky
  • Talíře

Nutno dodat, že problémem nemusí být ani to, pokud dojde třeba k potištění skla, plastových materiálů a mnohého dalšího. Jako u textilu také celkem jednoduše a také celkem levně.

Znáte princip 3D tisku?

Ani na ten se rozhodně nesmí zapomínat. Dnes je už poměrně populární a dá se říci, že má i velkou budoucnost. A to z toho důvodu, že je možné tuto technologii využít doslova na cokoliv. Dnes se dá touto metodou vyrobit třeba auto, stejně jako se používá i ve zdravotnictví a opomenout nelze ani fakt, že ho lze využít také doma, třeba k výrobě různých hraček. I to jasně ukazuje, že i tato technologie tisku je tou, které bude patřit budoucnost. Princip je přitom velmi jednoduchý. Dochází jenom k tomu, že tiskárna nanáší na požadovaná místa speciální plastové vlákno.