Cestování

Máte doma vášnivé rybáře? Zařiďte jim prima pobyt přímo do ráje rybníků.

Jižní Čechy jsou známy skvělými podmínkami k rybaření. Speciální oblast Třeboňska je pro rekreační, ale i sportovní rybáře přímo vysněným místem. Každý podzim se sem sjíždějí nadšenci v autech naložených pruty, basou piv a dobrou náladou. Pokud také patříte mezi vášnivé rybáře, tak se musíte alespoň jednou za život do krajiny rybníků vydat. Při hledání ubytování v Jižních Čechách se naštěstí moc nenadřete. Místní cestovní ruch je připraven na nával turistů. Rybáři se sem nejčastěji sjíždějí na podzim, kdy je krajina zahalená do měkkého slunečního světla a všude voní opadané listí. Jestliže dáváte přednost přímo ubytování na Třeboňsku (což lze pro účely rybaření jen doporučit), prohlédněte si například penzion Domanin.

Tam, kde si můžete rybu rovnou uvařit
Rybáři dávají často přednost penzionům, kde jim majitelé umožní využití kuchyňky. Kdo by měl chuť na hospodskou kuchyni, když si může sám připravit čerstvě chycenou rybu? Penzion Domanin nabízí krásné nové ubytování s možností snídaně a zároveň přístupem k plně vybavené kuchyni. Není problém tam uspořádat přímo rybářské hody a užít si pohodovou atmosféru ve společenské místnosti.

Penzion Domanín je novostavbou a tak se můžete těšit na zcela nové vybavení a moderní koupelny (se sprchovým koutem). Přes léto se v něm nejčastěji ubytovávají rodiny s dětmi a mladé páry. Na podzim však hostí především milovníky rybaření a domácích rybích specialit.

Kde všude je možné rybařit?
Samotný penzion leží v docházkové blízkosti od několika oblíbených rybníků. Na kole se dá během chvíle dojet ke všem rybníkům, které jsou vhodné pro rekreační i sportovní rybaření. Jedná se konkrétně o rybníky – Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř, Potrubí pod Ponědražským rybníkem a Táborský. U každého ze zmiňovaných rybníků samozřejmě platí jiná pravidla, ale zkušený rybář bude mít jistě přehled.

Previous ArticleNext Article