Lucie Bílá, rozhovor nejen o Popelce

Lucie BíláLucie Bílá je stále na roztrhání. Zpívá, hraje, porotcuje, organizuje, zabývá se charitou, věnuje se rodině. Sama ostatně říká, že je ráda v jednom kole a pokud má souvislejší volno, panikaří. I proto má raději zimu než léto.


V nedávné době vyšel u firmy Supraphon soundtrack s písničkami ledního muzikálu autorů Petra Maláska, Václava Kopty a Jindřicha Šimka Popelka.

Které z českých televizních či filmových zpracování Popelky máte nejraději?

Mám ráda všechny naše Popelky; viděla jsem ovšem jednou Popelku americkou, a to byla hrůza. Je to asi dáno českou tradicí, na kterou jsem zvyklá. Jednou jsem strávila vánoce na Floridě, a už to nikdy neudělám: ti Santové, co lezou po domech a vánoční ozdoby na palmách – to není nic pro mě. Jsem československá holka a to se nezmění. Takže, jak jsem říkala, líbí se mi české Popelky, jak ta televizní s Evou Hruškovou, tak ta filmová s Libuší Šafránkovou. Popelka je důležitý bod v mém životě, a asi nejen v mém. Myslím si, že Vánoce bez Popelky jsou něco jako Štědrý den bez bramborového salátu nebo bez Ježíška. Když si někdy potřebuji odpočinout, vyčistit hlavu nebo si prostě pohladit duši od hlavy až k patě, kdykoliv během roku oslovím maminku, ona mi udělá bramborový salát a řízek, pustím si Popelku a je mi dobře… Podle mě platí, že každá holka, když je malá, chce být buď zpěvačkou, modelkou nebo Popelkou.

Vám se z těchto tří přání splnila hned dvě!

Lucie BíláAno, vedle své profese jsem měla to štěstí, že jsem se na chviličku mohla stát i Popelkou, nazpívat tuto roli v lední show. Autorem hudby k Popelce na ledě je Petr Malásek, ostatně díky němu jsem tuhle nabídku přijala.

V čem se zpívá jinak Popelka a třeba písně na vánoční album?

V obou případech šlo o pokoru, ale rozdíl tu byl. Vánoční písně, melodie a árie jsem mohla zpívat jako Lucie Bílá, kdežto v Popelce jsem se jako Lucie Bílá musela trochu upozadit a víc hrát. V Popelce jsem tedy byla naladěná trošku jinak: kromě jedné písničky, kterou jsem obrečela, jsou pro mě všechny ostatní vlastně hraná role. Je to jiné než třeba v Carmen, kterou hraji v divadle; to jsem opravdu já: vlítnu na jeviště, křičím, zlobím… V Popelce jsem musela brzdit, ale udělala jsem to velmi ráda.

Co říká vašemu účinkování v Popelce váš syn?

Na premiéře ze mě měl srandu, ale ne z role, spíš z mého prožívání. Popelka vyjela na plochu, já jsem promluvila a zazpívala první písničku, a u toho jsem celou dobu plakala. A on se mi smál, pacholek!

Celý rozhovor najdete na Magazinosobnosti.cz.

Diskuze je uzavřena.