Rozhovory

Letní tvořeníčko v galerii

O prázdninách mají děti dostatek volného času, aby si odpočinuly od školy, ale také si do sytosti užily svých koníčků a více volného času. Pro děti, které rády tvoří a mají kreativní cítění je určený výtvarný tábor v karlovarské Becherově vile. „Vítány budou ale i děti, co by rády s výtvarnými technikami začaly. Jen neví, jak na to…Společně s mojí kolegyní Milenou Jakubíkovou je rády do tajů tvoření zasvětíme,“ řekla Pavla Vargová z Interaktivní galerie Becherova vila.

Komu je letní výtvarný týden určený? A jaká je jeho kapacita?

Na léto je připravený výtvarný tábor pro děti s denním docházením pondělí až pátek 16. -20. července 2012 od 9:00 do 16:00 hodin. Je určený pro děti ve věku od 10 do 14 let a je kapacitně omezen na 12 účastníků.

Kolik stojí a jakou „péči“ děti dostanou?

Cena za tento týden je 1.700 Kč. Cena zahrnuje veškerý výtvarný materiál, odborné lektorské vedení, oběd a mnoho dalšího. Rodiče děti každé ráno na 9:00 hodinu přivedou do Becherovy vily a po 16:00 hodině odpoledne si děti opět vyzvednou.

U starších dětí samozřejmě tento doprovod není nutný. Tábor funguje v Galerii umění už léta, v naší pobočce se bude konat poprvé.

Jaký bude program? Tábor se koná se v době, kdy bude v Karlových Varech zároveň i Mezinárodní filmový festival…

V Interaktivní galerii Becherova vila bude v této době probíhat výstava expozice z bohatých sbírek fundusu Barrandov Studia připravená v rámci doprovodného programu MFF s názvem "Jak se šijí pohádky". Přiblíží kostýmy z legendárních filmových pohádek doplněné ukázkami střihů, navrhování a šití modelů.

Dopolední program bude inspirován právě touto výstavou a budu ho koncipovat já. Bude obsahovat teoretickou naučnou část a na ní navazuji část výtvarnou. Část dopoledního programu se bude odehrávat přímo ve výstavě, část ve výtvarných dílnách a v promítací počítačové místnosti či dle potřeby na zahradě galerie, v zahradním domku a podobně.

Z jakých materiálů budou děti tvořit?

Materiálově bude různorodý od textilu až po papír. Odpolední program bude formou volných výtvarných technik, jako například tvorba s keramickou hlínou, točení na hrnčířském kruhu a podobně. Odpolední část bude lektorovat Milena Jakubíková, já zde budu dělat dohled a budu nápomocna. Mezi těmito dvěma programy bude pauza na oběd ve vedlejším hotelu Smetana Vyšehrad, po kterém si děti odpočinou, a také jsou pro ně připraveny drobné pohybové hry v zahradě či na přilehlém dětském hřišti.

Více informací je i na našich webových stránkách www.becherovavila.cz.
Zájemci se mohou obracet na číslo 606 928 844 a na email: klsakova@galeriekvary.cz.

Předpokládáte velký zájem?

Doufám, že o dílny i o tábor bude velký zájem. Zatím se nám nestalo, že by byla na akcích malá účast.

Letní výtvarný tábor pro děti může být ideálním pomocníkem pro rodiče, kteří jsou vášnivými filmovými nadšenci a zároveň nemají žádné babičky, aby se o děti během Mezinárodní filmového festivalu postaraly. Děti se zabaví a naučí mnoho kreativního na táboře a rodiče si v klidu v sálech vychutnají filmy.

Previous ArticleNext Article