Cestování

Legoland Německo – rozhovor

legoland_nmecko1m.jpgLéto je v plném proudu a vy hledáte nové a nové výletní cíle. Mám pro vás čerstvou, zcela praktickou zkušenost s Legolandem v Německu. Informace z webových stránek Legolandu jsou jistě dostatečně podrobné, ale nedozvíte se z nich dojmy obyčejných návštěvníků. Vyzpovídala jsem kamarádku Jitku, která se odtamtud právě vrátila.

Asi první otázka, která mě napadne – proč Legoland. Je tvůj syn legový nadšenec?
Do Legolandu  jsem jela se synem, sestrou a jejími syny. Klukům je tedy 5, 8 a 10 let. Hlavně ti starší jsou legoví šílenci. A musím přiznat, že i já mám tuto stavebnici moc ráda a mám k ní zvláštní vztah – je to mé nesplněné dětské přání. Vždycky jsem po Legu toužila, bohužel v komunistickém dětství to bylo naprosto nedostatkové zboží a měla jsem smůlu. Takže i návštěva Legolandu bylo pro mě částečným splněním dětského snění

Jak jste se před cestu chystali. Mám tím na mysli ubytování, vstupenky atd.
Na stránkách www.legoland.de jsem si předem pozjišťovala ceny a možnost ubytování v místní prázdninové vesničce, která je hned vedle Legolandu.  Tato dovolená byla v plánu přesně před rokem. Bohužel neštovice byly rychlejší a pak ještě jednou jsme ji museli odložit kvůli nemocem dětí. Takže jsme měli předem jasno – objednávat budeme až den před odjezdem. Rodiče dětí chápou…

 

 

Zvolili jste ubytování v kempu. Je to váš tradiční způsob trávení dovolené nebo jste stan zvolili pouze protentokrát – a byl k tomu nějaký důvod?
Nene, s dětmi jsme stanovali poprvé. Musím říct, že už stanování byl pro ně obrovský zážitek a moc se jim to líbilo. Nám také, i když přiznávám, že večerní a noční deště nám naháněly hrůzu. Přece jen máme staré vybavení a jistotu nepromoknutí stanu žádnou. Ale vše dobře dopadlo. Dalším důvodem byla i cena, přece jen je to nejlevnější varianta ubytování. V Lego vesničce je možné bydlet i v chatičkách, které jsou udělané v různých stylech – Lego racers, Egypt, Lego kingdoms. Musí se ale objednávat hodně dopředu a jsou dost drahé. V letácích byla cena od 40 euro na osobu a noc.

Celý rozhovor si můžete přečíst na-vylety.cz.

Previous ArticleNext Article