Láska na pracovišti: má nějakou budoucnost?

Láska na pracovišti je kontroverzní téma, které názory lidí rozděluje na dvě poloviny: zatímco někdo tvrdí, že je to hloupý nápad, protože to v žádném případě nemůže vydržet a mezi kolegy tak po rozchodu vznikne akorát tak zbytečné napětí a dusno, jiný je zase toho názoru, že je to skvělý způsob, jak změnit pohled na zaměstnání a jak dva lidi přimět, aby se do práce těšili. A jaký názor na to máte vy?

Láska na pracovišti – proč ano a proč ne?

Asi jako všechno na světě, má i láska na pracovišti dvě strany mince. Proto si v dnešním článku společně řekneme, proč stojí za to skočit do toho po hlavě a pro je to naopak špatný nápad. Jdete to toho s námi?

Může to fungovat, ale…

Láska na pracovišti skutečně může fungovat, ovšem pouze za předpokladu, že budou oba partneři dodržovat určitá pravidla. Rozhodně není na místě, aby o vztahu věděli ostatní kolegové hned od začátku, kdy ještě sami nevíte, zda to vůbec bude fungovat. Jako poslední člověk by se o tom měl dozvědět nadřízený, nejlépe ale uděláte, pokud to před ním uchováte v tajnosti.

Především na začátku začátku vašeho vztahu se vyvarujte přehnaných projevů lásky. Držení za ručičky, cukrování u kávovaru nebo tajné líbačky u kopírky? To fakt nepřipadá v úvahu! Chcete-li, aby to fungovalo, budete muset odlišit, kdy jste v práci a kdy jste spolu sami, doma nebo mimo zaměstnání si můžete dělat, co uznáte za vhodné, v zaměstnání je přeci jen lepší udržet si pracovní odstup.

Je to špatný nápad, protože…

Uvědomte si, že jakmile si spolu v práci začnete, budete se muset držet od sebe dál. Není možné, jak jsme se již zmínili o pár řádků výše, abyste si vyznávali lásku líbáním před kolegy. To prostě nejde. Možná i z toho důvodu je láska na pracovišti špatný nápad, protože o sobě nebudete moci dát vědět, budete si muset držet odstup a neprojevovat si tolik náklonnosti, kolik byste třeba chtěli.

Mínusovým bodem je pak rozhodně rozchod. Nikdo vám totiž nezaručí, že vám to vydrží a že vám to bude klapat. A co budete dělat, když to nevyjde? Co když se rozejdete a pak se budete muset v práci vídat? Je něco jiného, pokud pracujete třeba jen ve stejné budově a během dne nepřijdete tolik do styku, než když děláte na jednom oddělení nebo spolu dokonce musíte spolupracovat.