Výchova dětí

Kreslení pro holky od Fragment.cz

Vzpomínám si, že mě pokaždé trochu trápilo, že můj stupeň šikovnosti v kreslení zamrzl někdy v sedmi letech. Maminka nám kreslívala nádherné obrázky. Já svým dětem kreslím taky, ale musely si zatím vystačit s jednoduchým repertoárem. Teď mám šanci to změnit.

Fragment_Kresleni_pro_holky_obal.jpg Už na škole jsem měla spolužáky, kteří uměli kreslit pár opravdu pěkných obrázků, postaviček… Bylo jasné, že se to někde nějak naučili, protože neuměli vystřihnout kde co, ale opravdu jen pár věcí. Ale bohatě by mi to tehdy ke spokojenosti stačilo.

Teď mám šanci naučit se až 60 nových kreseb s novinkou od nakl. Fragment Kreslení pro holky . Každý z oněch 60 obrázků má svoji vlastní stranu, na které je podrobně rozkreslený krok za krokem. Vždy i s konečným výsledkem a včetně barviček, které byly na obrázek použité.

Psaný text v knize nenajdete. Což mě zpočátku trochu zaskočilo. Jediný text je krátký popis knihy na zadní obálce. Myslela jsem, že nám děvčatům autorka přidá nějaké tipy, čeho se držet, na co si dát pozor… Nicméně při podrobnějším průzkumu knihy je jisté, že písemný návod ani menší holčičky potřebovat nebudou. Stačí, když jim na začátku někdo vysvětlí, že nejdřív nakreslí první obrázek, pak dokreslí druhý… a nakonec vybarví.

Nenechte se zmást názvem. Podle knihy se můžou naučit kreslit i kluci. Mezi 60 obrázky jsou samozřejmě srdíčka, kytičky, holčičky, ale najde se tam i žába, strom, loď a další univerzální témata.

Fragment_Kresleni_pro_holky2.jpg
Fragment_Kresleni_pro_holky3.jpg
Previous ArticleNext Article