Info od firem

Konec papírových stravenek

Společnost Benefit Management s.r.o. dnes oznámila, že jako první na českém trhu zavádí e-stravenky. Její zákazníci začínají využívat kartu e-stravenky Benefit Plus. "Potřebu přejít k elektronické variantě stravenek nám zdůrazňuje většina klientů," říká Václav Kurel, ředitel společnosti Benefit Management. "Rozhodujícím impulsem pro spuštění tohoto projektu však bylo velké rozšíření smartphonů," dodává.

Jeho slova potvrzuje Jana Riebová, HR Senior Manager společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak: "Podporujeme trendy, které spojují naše inovativní technologie s novými řešeními. E-stravenky Benefit Plus mohou znamenat krok ke zjednodušení administrativy spojené s poskytováním příspěvku na stravování pro všechny zúčastněné strany." Právě administrativní úleva je velkou předností e-stravenek. Odpadá pravidelná distribuce papírových stravenek zaměstnancům. Pouze se na začátku všem vydají karty. Výhody e-stravenek jsou však výrazné i pro provozovatele restaurací.

Provoz e-stravenek byl zahájen v září 2013 a v současnosti si uživatelé mohou vybrat z nabídky téměř tisíce restaurací a smluvní síť se každý měsíc rozšiřuje. Václav Vojíř, provozovatel několika restaurací Potrefená husa a Bugsy´s Baru říká: "Rozhodli jsme se zapojit do projektu e-stravenek Benefit Plus, protože zákazníkům umožňuje mnohem elegantnější způsob platby odpovídající dnešním trendům." Forma placení e-stravenkami Benefit Plus je snadná. Zaměstnanec platí kartou Benefit Plus, na kterou mu zaměstnavatel každý měsíc načítá hodnotu stravenek. V restauraci obsluha načte číslo karty, zadá hodnotu platby a potvrdí. Vše proběhne během patnácti vteřin.

Celkem 45 % zaměstnavatelů oslovených v rámci nezávislého průzkumu společnosti PwC, kteří v současnosti nabízí svým zaměstnancům papírové stravenky, uvažovalo o přechodu na e-stravenky. Celkem 63 % respondentů průzkumu se domnívá, že by forma elektronických stravenek byla pro jejich zaměstnance atraktivní.

První zákazníci, kteří měli možnost si e-stravenky Benefit Plus vyzkoušet, jsou se službou spokojeni. "Očekáváme, že do čtyř let se bude 50 % stravenek vydávat v elektronické podobě," tvrdí Kurel.

Kontakt:

Ing. Ivana Thomson
Benefit Management s.r.o.
tel.: 225 377 716
e-mail: ivana.thomson@benefit-plus.eu
http://www.benefit-plus.eu

Previous ArticleNext Article