Kamarádství s výhodami: výhra nebo prohra?

Je kamarádství s výhodami oboustranně spokojeným ujednáním, nebo naopak balancováním nad propastí? Může tento typ kamarádství fungovat, nebo je od začátku více než jasné, že to nemůže skončit dobře? Co kdybychom se teď na kamarádství s výhodami trochu blíže podívali, řekli si, jaké má výhody a prozradili si i temnou stránku této mince? Hurá na to!

Kamarádství s výhodami: ano nebo ne?

Kamarádství s výhodami se od klasického kamarádství příliš neliší. Jediným rozdílem, který je zároveň klíčový, je skutečnost, že spolu kamarádi spí. Ano, čtete správně a pokud jste o kamarádství s výhodami ještě nikdy neslyšeli, pak je dobře, že čtete dnešní článek. Rozšíří vám obzory.

Tento způsob kamarádství je založený na skutečnosti, že si dvojice neslibuje společnou budoucnost, nepovažují jeden druhého za partnera, nemají vůči sobě žádné závazky, nemusí se obhajovat jeden před druhým. Pouze spolu spí. Využívají toho především single lidé, kteří buď nehledají vážný vztah a nechtějí spát s kdekým, nebo naopak nemohou narazit na toho pravého a tak si vzájemně vypomůžou.

Stojí to za to?

Pokud jste delší dobu sami, protože nehledáte vážný vztah, nebo prostě jen nemůžete narazit na druhou polovinu vašeho srdce, ale zároveň vám chybí intimní život, pak může být kamarádství s výhodou dobrý nápad. Rozhodně do toho jděte s někým, komu důvěřujete a koho máte alespoň trochu rádi. Tento vztah vám nabídne sexuální uspokojení, které k životu každý z nás potřebuje, ale zároveň vás nepřinutí se na někoho vázat.

Má to háček!

Aby kamarádství s výhodou mohlo fungovat, musí si dvojice na samém začátku stanovit jasný pravidla. Tím nejdůležitějším je ujištění, že jde jen o sex. V tomto typu kamarádství nehledejte lásku, je to pouze o živočišném pudu a jeho uspokojení. S tímto vědomím do toho dvojice vstupuje a pravidla by měla zůstat po celou dobu neměnná.

Jenže osud je prevít a občas si s námi pěkně pohraje. Největší komplikací v tomto vztahu je fakt, že se jeden z dvojice do toho druhého zamiluje. A to je sakra problém. V takovém případě ten jeden začne chtít něco víc a ten druhý s tím nemusí souhlasit. Tím se riskuje celé přátelství, ať už má výhody nebo ne.