Jak jinak využít ústní vodu?

Ústní vodu v rámci pečlivé prevence proti zubnímu plaku a celkové starostlivosti o ústní dutinu používá stále více lidí. Většina z nich ale zůstává pouze u jednoho využití: tedy u kloktání, během kterého dojde k očištění povrchu zubů a jejich ochraně proti zubní sklovině. Co ale spousta lidí neví, je skutečnost, že ústní vodu můžete využít i mnoha jinými způsoby, které si teď společně v následujících řádcích prozradíme.

Na co všechno použít ústní vodu?

Možná vás to překvapí, ale ústní vodu nemusíte používat striktně jen na kloktání během čistění zubů.

  • Kartáček bez bakterií

    V dutině ústní se hojně daří různorodým bakteriím, kterých se zbavujeme právě tím, že si pravidelně a svědomitě čistíme zuby. Tyhle bakterie pak ulpívají na našem zubním kartáčku, odkud se následující čištění vrací zpátky do našich úst a vzniká tak nekonečný koloběh. Jak se zbavit těchto bakterií? V podstatě velmi jednoduše: namočte svůj zubní kartáček přes noc do ústní vody, bakterie z toho mít radost určitě nebudou.

  • Když vás svědí štípance

    Téma komárů a jiných breberek, které tak rády koušou do těla, sice není aktuální, ale ničemu neuškodíte, pokud si to budete pamatovat pro příště. Až vás opět něco bodne, natřete si postižené místo ústní vodou. Ta totiž zafunguje jako dezinfekce a podrážděnou pokožku příjemně zklidní.

  • Zápach z WC

    Jistě nám dáte za pravdu, že nevábně vonící toaleta není nic, na co byste mohli být pyšní, zvlášť, když k vám přijde někdo na návštěvu. To byste se pak raději hanbou propadli, že? I v tomto případě vám pomůže ústní voda, stačí jí nalít do záchodové mísy, nechat chviličku působit a poté pomocí štětky mísu pořádně vyčistit.