Jedeme na dovolenou – jak se připravit a co si sbalit

Léto se rychlým krokem blíží a všichni už vyhlížíme tolik vytouženou dovolenou. Přípravy na cestu ale bývají hektické a někdy trošku zmatené. Vidíme se už na pláži a často na spoustu důležitých věcí zapomeneme. Chce to plán – a i přípravy se mohou nést v klidném duchu.

Ubytování a pojištění

Pokud vyrážíte na vlastní pěst – tedy bez cestovní kanceláře, může vás to vyjít levněji, ovšem o to více starostí bude na vašich bedrech. Naštěstí máme internetovou dobu a díky tomu, že se vše dá vyřídit online – je to o něco jednodušší a většinou také levnější. Například cestovní pojištění si online vyřídíte během několika minut – a ještě ušetříte. Nespoléhejte se na to, že ubytování najdete až na místě, ale raději si penzion, apartmán nebo hotel zarezervujte předem – předejdete tak případným nepříjemnostem na místě – a to nikdy není dobrý začátek dovolené. Využijte slevový kupón Airbnb a najděte si to nejlepší ubytování.

Dovolená u nás

I když nevyrážíte do zahraničí, ale máte v plánu zůstat v naší krásné české zemi – nepodceňujte hledání ubytování. I naše penziony, hotely i kempy bývají přes sezónu plné a praskají ve švech. Je totiž čím dál víc oblíbenější trávit dovolenou v tuzemsku. Nejlepší je rezervovat si místa co nejvíce dopředu, pokud ale vyrážíte na poslední chvíli, zkoukněte situaci na internetu – tam se vždycky něco najde. Se slevovým kupónem Airbnb ještě navíc i výrazně ušetříte.

Co nezapomenout přibalit

Pokud máte zařízené pojištění i ubytování, přichází na řadu velké balení. Někdo ho nesnáší, někdo se v něm vyžívá. Pokud si ho chcete co nejvíce usnadnit a předejít tomu, že něco důležitého zapomenete – udělejte si seznam, tak jako když nás rodiče podle něj balili na letní tábor. Na seznamu by jako první měly být léky – ať už ty, které užíváte pravidelně, tak ty, které byste mohli potřebovat na místě. Chybět by neměly léky na bolest a horečku, dezinfekce, náplasti, léky na průjem, proti alergické reakci a gel po bodnutí hmyzem.

Plavky asi nikdo nezapomene, ale pamatujte, že i v létě umí být počasí nevyzpytatelné – počítejte tedy s tím, že možná se vám i u moře bude hodit pevná obuv a lehká bunda do deště. Se slevovými kupóny Answear můžete pořídit celou dovolenkovou výbavu za hubičku a na jednom místě.

Užijte si krásnou dovolenou a nenechte se rozhodit zmatkem při přípravách a balení.