Jaký materiál na sedačku v domácnosti se psem?

Mnoho z nás má doma pejska. Ať větší či menší plemeno, vždy je na místě jedna zásadní otázka. Přežije řádění našeho miláčka sedací souprava? Dost často bude odpověď záporná. Psí ostré drápky, štěněcí zoubky jako jehličky a nespočet chlupů. Jaký materiál je ten pravý?

Objevte tip pro pejskaře

Hned zpočátku se zaměříme na materiály, které jsou k dostání. Ty nejčastěji používané si rozebereme a seznámíme vás s důvody, proč nejsou vhodné. Naopak máme jeden tip, který vás nadchne. Materiál odolný vůči zvířecímu řádění!

Jaká je nabídka?

  • bavlna
  • mikroplyš
  • kůže
  • koženka

Představili jsme vám nejčastěji používané materiály. Setkáte se s různými kombinacemi a rozdíly budou také v obsahu jednotlivých složek. Tyto drobné odchylky rozhodují o konečné kvalitě a odolnosti potahu. Podívejme se na to, proč jsou dané materiály nevhodné.

Bavlna

Bavlna dobře saje tekutiny a vlhkost, je náchylná k zatrhávání a má nižší index otěru. Pro běžné používání je to v pořádku. Ale představte si pejska řádícího na takové pohovce? Bavlna do sebe natáhne všechnu špínu z mokrých tlapek vašeho miláčka, ostré drápky zajistí velké množství menších dírek a veškeré skvrny od slin či bláta smyjete jen stěží. Není to pěkná představa, že?

Mikroplyš

Tato látka mám hebkou strukturu a je velmi příjemná na dotek. Protože je vlákno neucelené, do potahu se snadno zachytávají nečistoty. Velký problém jsou zejména chlupy, které se zachytí a nejdou dolů. I přes příkladné čištění sedací soupravy se setkáte se zvířecí srstí po celém svém těle hned, jakmile se na sedačce uvelebíte. Mikroplyš navíc způsobuje, že sliny na povrchu vytvářejí skvrny v takové podobě, jako by se přes gauč prohnala skupinka slimáků.

Kůže

Kůže patří mezi přepychové materiály s vysokou oblibou. Nejen, že krásně voní, ale také skvostně vypadá a dodává domovu nádech luxusu a komfortu. Bohužel pro vás, kůže nesnese nic ostrého a mokrého. Už v prvním okamžiku, kdy vám pejsek proklouzne a celý zabahněný se rozvalí na sedačce, máte problém. Kůže vyžaduje specifický způsob čištění. Dalším nešvarem jsou pak drápky. Poškrábanou nebo roztrženou kůži už nespravíte. Můžete pohovku ošetřit speciálním krémem či přípravkem, který škrábanec barevně sladí se zbytkem potahu, ale s rýhou nic nenaděláte.

Koženka

Koženka je umělou imitací kůže. Vypadá stejně a nabízí snažší způsob čištění. Bláto, voda, sliny či chlupy kožence nijak neublíží. Vše hravě vyřeší mýdlová voda a jemný hadřík. Opět se však dostáváme k hlavnímu nedostatku. Odolnost vůči ostrým materiálům. Psí drápky koženku poničí během okamžiku. Naneštěstí pro vás, koženku žádným krémem neopravíte. Kvůli svému složení do sebe nevstřebává vnější složky a zůstává neměnná.

Ohlídejte si index otěru!

Již jsme se zmínili o jistém indexu otěru. Co to vlastně je? Jedná se o hodnotu, která určuje odolnost potahu sedací soupravy vůči odření. Můžete se s ní setkat také pod názvem martindaleův test. Pro každý materiál probíhá testování jeho houževnatosti. Po povrchu tkaniny opakovaně přejíždí válec, dokud se látka neprošoupe. Počet převálcování pak určuje trvanlivost. Ty nejodolnější potahy se pohybují od hodnoty 100 000 a výše.

Máme jedinečné řešení!

Možná právě tápete, jaký materiál zvolit, aby vaše pohovka vydržela soužití se psím miláčkem. Odpovědí je tkanina zvaná Cortina! Ocení ji nejen chovatelé pejsků. Poznejte její přednosti.

  • Udržuje se vlhkým hadříkem.
  • Index otěru má více než 100 000!
  • Nabízí širokou škálu barevných provedení.
  • Látka je odolná vůči psím drápkům.
  • Jedná se o směs bavlny a polyesteru.

Na kvalitní rohové sedací soupravě vypadá skvěle a v domácnosti s hafanem vám nebude přidělávat žádnou práci navíc, ba právě naopak.

Snadné čištění? Žádný problém!

Nebojte se v případě potřeby Cortinu namočit. Zkrátka vezmete sprej s čisticím roztokem, nanesete jej na skvrnu a hadříkem setřete. Skvrna je rázem pryč a povrch sedací soupravy suchý a čistý.

Odpočiňte si se svým pejskem. A bez nehod!

Díky svým jedinečným vlastnostem je Cortina velmi oblíbeným potahem sedacích souprav. Nadchla vás pro své jedinečné vlastnosti? Pak budete jistě potěšeni. Představujeme vám našeho oblíbence, kterým je elegantní rohová sedací souprava Umbria. Je potažená tkaninou Cortina a nabízí pohodlí pro vás i vašeho miláčka.