Jako v bavlnce

„Já ti už nevím, jak malého v postýlce zafixovat. Mrská s sebou na všechny strany, stěhuje se z rohu do rohu a často se tak moc uhodí, že se probudí a rozpláče se. Takže naše noci jsou opravdu velmi, velmi náročné. A já už spím za pochodu.“, stěžuje si kamarádka Renata.

U jejího desetiměsíčního syna Tomáška zatím lékaři nestanovili žádnou jasnou diagnosu. Ale je zcela zřejmé, že jeho vývoj není standardní. „Já se ti zeptám, Reni. Už se nemůžu dívat na to, že jsi téměř chodící stín. Dej si kafčo a já jdu omrknout Tomáška do kočárku.“, snažím se, aby si kamarádka vydechla alespoň tu chvíli, co je u nás.

Hned, jakmile Renata s Tomáškem vyrazili k domovu, jsem své děti zcela nevýchovně zaměstnala u DVD s pohádkou a sedla k internetu. Ať si kdo chce co chce říká, sociální sítě jsou nebezpečné, ale v určitých chvílích dokáží také podat pomocnou „ruku“. Stačilo zadat ve skupině rodičů s postiženými dětmi dotaz, zda některá maminka nemá zkušenost s fixací svých postižených dětí a odpověď přišla obratem.

„Nám se velmi osvědčily polohovací pomůcky, přesněji polohovací hadi. Máme doma dva a víceméně oba dva slouží dnes a denně.“, odpověděla opravdu během jedné minuty maminka Simona. A hned na to reagovala maminka Soňa: „My máme zase polohovací válce a jsme také maximálně spokojeni.“ „No jo, ale mají ty polohovací pomůcky vůbec nějaké atesty? Jsou vhodné pro děti, pro děti s postižením.“, vyjadřuji v diskusi svoji obavu. „Ty bláhová, copak si myslíš, že bychom svým dětičkám koupily něco nevyzkoušeného, neověřeného nebo netestovaného?“, dodává Simona. „Přečti si, co píší na svém webu:

Polohovací had je válec který nalezne široké využití jak doma, tak ve zdravotnictví. Patří mezi relaxační a polohovací pomůcky. Každý polohovací had má na obou stranách šňůrku, které když se svážou, vznikne ovál nebo kruh, do kterého lze např. fixovat děťátko či osobu se zdravotním postižením. Také můžeme hada použít jako bariéru, která zamezí padání dítěte z postele či nárazům do zdi při spánku. Využití najde také jako opora při spaní. Lze jej vložit mezi kolena i pod krk zároveň. Spánek pak pro mnohé z nás bude mnohem příjemnější a pohodlnější. Nabízíme různé délky polohovacích hadů.

Hygienické atesty – všechny použïté materiály na obaly mají hygienické atesty o zdravotní nezávadnosti ČSN ISO 14184-1, 1413, 105-E01, 105-E04, 105-X12.
Pro nejmenší děti nabízíme ATESTOVANOU bavlnu s ceritikátem dle vyhlášky MZ č. 84/2001 Sb. a vyhl. 521/2005Sb. Tyto vzory jsou v nabídce infoboxu (vzory BAVLNA) za názvem označené.
Výplň – Polystyrénové kuličky jsou zdravotně nezávadné, vyrobené jako prvotní surovina bez chemického čištění a mají navíc atest dle §84/2001Sb. o zdravotní nezávadnosti pro děti do 3 let věku.

Už chápete proč beru sociální sítě jako partnera a ne nepřítele? Při příští návštěvě jsem mohla své milé kamarádce Renatě a Tomáškovi předat dárek. Jistě si dovedete představit, kolik radosti přinesl.

Diskuze je uzavřena.