Jak zpevnit břicho

Protože se sama zajímám už delší dobu o zdravý životní styl a cvičím, rozhodla jsem se napsat článek na nejčastěji diskutované téma nejen mezi ženami, ale i muži. Většina z nás by ráda měla krásné ploché bříško. Pokud by na něm přibily i buchty nebo alespoň úhledná vánočka, byla by to pravděpodobně značka ideál.

Jak zpevnit břicho

Cesta za plochým břichem nemusí být těžká, pokud budeme držet dietu. Ale… počítejte s tím, že diety nejsou trvalým řešením a s první pizzou se vám spodní bříško nafoukne jako balónek. Nehledě na to, že žádná zázračná dieta neexistuje. Tedy alespoň ne taková, kde rovnou nepřicházíte zároveň s tuky o svalovou hmotu. Cílem takových diet je pak sice úbytek váhy, ale visí vám kůže na rukou, a to není asi zrovna to, po čem každý touží.

Pěkné břicho se neobejde bez dřiny

Nalijeme si čistého vína. Břicho je vždy poslední část, kde se drží chtě nechtě tuk. Pokud chcete mít pevné břicho, musíte se kompletně zaměřit na posilování celého těla. Mnoho lidí dělá tu chybu, že cvičí pouze bříško. Mám pro vás jednu úžasnou zprávu. Svaly na břiše máme úplně všichni, bez nich bychom nebyli schopni stát rovně. Takže i když je budeme cvičit do úmoru a potit krev nebudou vidět, pokud budete mít na břiše tuk. Toho se lze zbavit jedině cvičením a vhodným jídelníčkem.

Jaké cviky na břicho zabírají?

Osobně se mi ze všeho nejvíce osvědčilo cvičení dynamického kardia. Běhání na páse, rotoped a jim podobné cvičení je sice fajn, ale po chvíli si na něj tělo zvykne a přestane reagovat. Já se do běhání na páse nutit nemusím, protože mě kupodivu za doprovodu motivační hudby baví, ale považuji jej za něco navíc. To, co opravdu zabírá je cvičení jako tabata – nejintenzivnější cvičení na spalování tuků a kompletní zpevnění. K pevnému břichu je nutné mít i pevná záda. Protože bez nich nebudete mít správný postoj, budete se hrbit a bříško se vypoulí ven. Dalším výtečným prvkem nejen na hubnutí, ale zpevnění a vyrýsování postavy je hiit combat – rovněž vytrvalostní a dynamické cvičení.

Dynamika je tou správnou cestou

Věřte, že 10 minut tohoto cvičení vydá za hodinu na páse a další půl hodinu posilování. Cílem těchto cviků je v podstatě ošálit tělo, které tak nemá šanci zvyknout si na jednu a tatáž činnost na kterou po čase přestane reagovat. Běhat je určitě zdravé a fajn, ale možná už běháte dlouho a divíte se, že tuk se vás stále drží jako věrný pes. Začněte makat do vysílení a oklamte své tělo. Cvičte tvrdě a pokaždé něco jiného. Jedině to je cesta za pevným bříškem společně s vhodným stravováním.