Jak vybrat správné koberečky do auta?

Ne každé auto je má už z výroby. Co máme na mysli? Jsou to koberečky do auta. Pokud u toho vašeho chybí, nezoufejte. A to z důvodu, že koupit je můžete celkem jednoduše. Buď si je můžete objednat spolu s vozem, což je nejjednodušší. Co ale v případě, že auto už máte doma? Přinášíme vám tipy, jak a podle čeho je vybrat.

Rozměr je základ

V první řadě je nutné pořídit správný rozměr. Nemusíte se bát, že by bylo nutné prostor ve vašem voze měřit a podle toho vybírat ty pravé. Koberce do auta dnes pořídíte podstatně jednodušeji. Stačí jenom vědět, jaký máte automobil. Podle toho vám budou nabídnuty odpovídající velikosti. To hlavní, co při výběru hraje roli, jsou tyto tři věci:

  • Značka vozu.
  • Typ vozu.
  • Rok výroby vozu.

Vybírejte i podle materiálu

I tady máte na výběr. Někdo může vsadit na klasiku, kterou jsou koberečky klasické látkové. Sice lépe vypadají, ale zase nemají tak úplně dokonalé praktické vlastnosti. Druhou variantou jsou poměrně populární gumové koberce do auta, které sice mohou ztrácet v oblasti designu, ale praktické vlastnosti mají skvělé. Špína a voda se do nich nevsákne, stejně jako zaujmou velmi snadnou údržbou. V podstatě je stačí čistit jenom pomocí proudu vody a budou stále jako nové. Navíc mohou překvapit i svou celkovou odolností, ze které jasně vychází také dlouhá životnost.

Kam je umístíte?

Každé koberec do auta může být jiný s ohledem na svůj tvar. Je proto dobré mít na paměti, kam je umístíte. Pokud jezdíte většinu času jenom ve dvou, pravděpodobně postačí pouze 2. Tedy varianta určená pro řidiče a dále varianta určená pro spolujezdce. Jestliže jezdíte celá rodina, rozhodně je nezapomeňte umístit i dozadu. Zvláště, pokud máte děti, jelikož ty jsou na znečišťování interiéru vozidel naprostými experty. Hlavně, pokud je deštivé počasí, nebo pokud mluvíme o zimním období, které je plné sněhu.