Jak vybrat oční linky

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jsou oční linky důležité, jak dokážou vaše oči elegantně zvýraznit? Oční linky patří mezi nejdokonalejší styly líčení. Dokážeme si je namalovat určitě každá, přece jen je ale dobré vědět, jak na to.

Asymetrické oči

Není nic vyjímečného, že má někdo jedno oko menší než to druhé.Správný styl malování očních linek vám pomůže zakrýt rozdíl. Vhodné je použít pro tento případ měkkou černou či tmavě hnědou tužku. Linku povedete u horních řas od vnitřního koutku k vnějšímu. U oka, které máte menší, pak linku rozšiřte, tím se opticky zvětší.Vyhněte se ostrým linkám. Získáte smysluplný pohled.

Oči blízko u sebe

V případě, že máte oči blízko u sebe, vykouzlíte linkami dokonalou iluzi, vaše oči budou působit opticky dál od sebe. V tomto případě začněte rozjasňujícím korektorem – naneste ho maličko do vnitřního koutku oka, tím vaše oko otevřete a rozáříte. Linku táhněte od třetiny linie horních řas až k vnějšímu koutku a postupně jí rozšiřujte. Na konci koutku ji protáhněte směrem nahoru. Vytvoříte tím tak kočičí linku. Vás pohled bude svůdný.

Velké oči

Mít oči velké jako mrkací panenka je touha většiny žen. Majitelka těchto ideálních očí má veliké štěstí, protože volba linek záleží opravdu jen na ní. Velkým očím sluší všechny typy linek. Klidně je můžete střídat dle nálady. Vyzkoušet můžete například takové, že uděláte malé “V” u vnějších koutků oka a linku protáhnete směrem vnitřním koutkům podél linie řas. Postupně ji můžete rozšiřovat. Vaše oči budou neodolatelné.

Malé oči

U  menších očí mají linky za úkol opticky oči zvětšit. To není vůbec žádný problém, než nanesete oční linky, použijte hnědorůžové oční stíny, oko se  tak rozzáří. Následně tenkou oční linku táhněte těsně u linie horních řas a pomocí prstů jí rozetřete do ztracena. Poté vnější koutky vybarvěte tmavým stínem, nejlépe hnědým. Spodní linku oka obtáhněte stejným hnědým stínem. Doporučuji k vnitřnímu koutku dodat trošku rozjasňovače, těsně pod obočí.Tím se oko opticky otevřete.